Home / top / Viena geriausių Ukmergės rajono abiturientų: verta iškęsti egzaminų sesiją vien dėl palengvėjimo, apimančio po jos
Miglė Kalinaitė, asmeninio archyvo nuotr.

Viena geriausių Ukmergės rajono abiturientų: verta iškęsti egzaminų sesiją vien dėl palengvėjimo, apimančio po jos

Trečiadienį paskelbti paskutiniųjų valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Vieniems šis išbandymas pasisekė geriau, kitiems prasčiau. Vis dėlto talentingiausiems ir labiausiai žinių siekiantiems sekasi visada. Ukmergės rajone penki gimnazistai gavo po du maksimalius, 100 balų, egzaminų įvertinimus – Miglė Kalinaitė, Rytis Kaplūnas, Rytis Klemka, Gabrielė Paškevičiūtė ir Gabrielė Tiškevičiūtė. Ukmergesmedija.lt pakalbino vieną iš šių penkių gabiausių rajono abiturientų – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos auklėtinę M. Kalinaitę.

 

Šių metų abitūros egzaminų sesijos metu gavote du maksimalius – 100 balų – įvertinimus. Ar tikėjotės?

Esu gana savikritiška, todėl „šimtukų“ tikrai nesitikėjau, ypač iš lietuvių kalbos egzamino. Be to, nenorėjau puoselėti vilčių, kad paskui netektų nusivilti.

Kokios emocijos užplūsta pamačius triženklį skaičių savo egzamino įvertinime?

Pirmas dešimt minučių buvau tokia nustebusi, kad net nesugebėjau džiaugtis.

Maksimalius balus gavote iš abiejų kalbų egzaminų – esate gabi kalboms. Gal mokate dar kokias nors užsienio kalbas, arba planuojate mokytis ateityje?

Laisvai kalbu tik angliškai ir, žinoma, lietuviškai. Taip pat suprantu rusų kalbą, bet pasakyti negaliu nei žodžio. Vaikystėje domėjausi japonų kalba, o šiuo metu mokausi italų kalbos. Ateityje norėčiau išmokti dar keletą užsienio kalbų, ypač vokiečių, prancūzų ir lotynų.

Kokius dar egzaminus laikėte? Kaip sekėsi?

Be anglų bei lietuvių kalbos ir literatūros, dar laikiau matematikos, chemijos ir biologijos egzaminus. Pasiruošti penkiems egzaminams buvo sunku, bijojau, kad dėl to nukentės rezultatai. Tačiau pasiruošimą visiems egzaminams pavyko suderinti ir pasiekti gerų rezultatų (už matematiką gavau 95 balus, už biologiją – 98, o už chemiją – 92). Esu labai patenkinta savo egzaminų pasiekimais, kurie, tikiuosi, padės įstoti į norimą specialybę.

Daugelis abiturientų susiduria su stresu egzaminų sesijos metu. Kaip jums pavyko su tuo susidoroti?

Negaliu teigti, kad susidorojau su stresu, įtampa. Tam tikrą nerimą jutau nuo pat dvyliktos klasės pradžios iki egzaminų rezultatų paskelbimo. Vis dėlto, verta iškęsti egzaminų sesiją vien dėl palengvėjimo, apimančio po jos.

Papasakokite, kiek pastangų kainavo tokie egzaminų rezultatai. Kaip įvertintumėte, ar tai buvo visų dvylikos, ar paskutiniųjų metų kryptingo mokymosi rezultatas?

Manau, didžiausią įtaką mano pasiruošimui egzaminams turėjo kurso kartojimas ir mokymasis dvyliktoje klasėje, tačiau būtų buvę kur kas sunkiau gerai pasiruošti egzaminams, jei vienuoliką mokslo metų būčiau pramiegojusi. Savarankiškai mokiausi taip pat daug – po egzaminų teko išnešti kelias dėžes knygų ir papildomos literatūros.

Ar mokėtės pas korepetitorius? Kaip vertinate tokio papildomo mokymosi naudą abiturientams?

Taip, dvyliktoje klasėje papildomai mokiausi pas dviejų dalykų mokytojus. Papildomas mokymasis visuomet yra naudingas, o ypač, kai pagilinti žinias, pakartoti mokyklos kursą, užpildyti spragas padeda specialistas.

Ką veikiate laisvalaikiu, kokie yra jūsų pomėgiai?

Laisvalaikį mėgstu praleisti gamtoje, domiuosi botanika, mėgstu skaityti knygas, klausytis muzikos, keliauti.

Pakalbėkime apie studijas. Ar ilgai svarstėte, ką pasirinkti? Ką nusprendėte studijuoti?

Jau ilgą laiką svajoju apie odontologijos studijas, todėl, kai atėjo laikas pateikti prašymus į universitetus, buvau užtikrinta, ką noriu veikti ateityje.

Studijuosite Lietuvoje ar užsienyje? Kodėl?

Nors ir domėjausi studijomis užsienyje, nusprendžiau likti Lietuvoje. Užsienyje tektų patirti tam tikrą diskomfortą, reikėtų laiko prisitaikyti ir pritapti, kamuotų Tėvynės ilgesys, todėl manau, kad tai galėtų trukdyti susitelkti į mokslus. Apsispręsti man padėjo ir tai, kad dauguma Lietuvos universitetų gali pasigirti gera studijų kokybe.

Abitūros egzaminų sesija jums jau praėjo. Ką galėtumėte patarti tiems, kurių dar laukia šis gyvenimo etapas? Kaip pasiekti tokį rezultatą, kaip pasisekė jums?

Svarbiausia, tolygiai mokytis visus mokslo metus, neapkraunant savęs dideliu kiekiu informacijos vienu kartu. Man toks mokymosi metodas pasiteisino, nes buvo laiko apdoroti informaciją, ji geriau įsiminė. Paskutinę savaitę iki kiekvieno egzamino dirbau intensyviausiai, bet kadangi viską jau buvau išmokusi, tereikėjo tik pakartoti.  Taip pat svarbu išsikelti prioritetus, žinoti, kokių rezultatų reikia, norint įstoti į trokštamą specialybę ir jų siekti. Iš patirties žinau, kad pasitikėjimo savimi gali suteikti ir talismanai (man padėjo laimingi sportbačiai).

 

4 komentarai

  1. Sakoma,kad darbas iš bezdžionės padarė žmogų .Linkiu ,kad atkaklus siekimas tikslo padės Miglei tapti gera specialiste

  2. Daiva Vaišvilienė

    Nuoširdžiausi sveikinimai! Lai sėkmė ir toliau lydi tave!

  3. O ji verta grieko

  4. JI TUREJO PORA SESETUKU, tai kazn ar ji viena is geriausiu ;///

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!