Home / Žmonės / Pagerbti ukmergiškiai Pasaulio specialiosios olimpiados dalyviai

Pagerbti ukmergiškiai Pasaulio specialiosios olimpiados dalyviai

Rugsėjo 16 d., trečiadienį, rajono savivaldybėje pagerbti Pasaulio specialiosios olimpiados dalyviai – Solventa Kapačiauskaitė ir Algirdas Uscila.

Specialiose olimpinėse žaidynėse dalyvauja sutrikusio intelekto atletai, varžybose jie rungiasi įvairiose amžiaus ir pajėgumo grupėse. Tarp stiprių sportininkų – specialiųjų mokyklų, globos namų, įvairių sporto klubų auklėtiniai. Viliaus Petrausko treniruojami stalo tenisininkai Solventa Kapačiauskaitė ir Algirdas Uscila laimėjo po sidabro medalį.

Savivaldybės meras olimpiados prizininkams dėkojo už aukštus sportinius pasiekimus, Ukmergės vardo garsinimą, įteikė padėkos raštus ir asmenines dovanėles. Sportininkus į savivaldybę ir į 2015 metų liepos 25 – rugpjūčio 2 dienomis Los Andžele vykusią olimpiadą lydėjo jų treneris, Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas.

Olimpiečiai ir jų treneris savivaldybės vadovams pasakojo, kad iš Lietuvos į šią olimpiadą važiavo trylika sportininkų; juos lydėjo treneriai, tėvai ir palaikymo komanda; lietuviai laimėjo septyniolika medalių, iš jų devynis – aukso; iš viso olimpiadoje dalyvavo šeši tūkstančiai penki šimtai sportininkų iš šimto šešiasdešimt penkių šalių; varžybas stebėjo penki šimtai tūkstančių žiūrovų; iš Graikijos buvo atvežta olimpinė ugnis ir uždegta stadione.

Olimpiečiai džiaugėsi buvusia draugiška aplinka, šiltu Amerikos lietuvių bendruomenės priėmimu. Atletus Los Andžele aplankė krepšininkas Jonas Valančiūnas, sportininkai pabuvojo Holivude, prie vandenyno, pramogavo.

Mintį organizuoti Specialiąsias olimpines žaidynes subrandino JAV prezidento Johno Kennedy sesuo Eunice Kennedy Shriver 1968 metais.

Pirmosios žaidynės Čikagoje sutraukė apie 1 tūkst. atletų iš JAV ir Kanados.

Dabar žaidynės išaugo. Organizatoriai teigia, jog šių metų specialiosios žaidynės yra didžiausias sporto renginys 2015-aisiais pasaulyje.

Dalia Ivaškevičienė, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

ukmerge.lt

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!