Home / Sveikata / Savivaldybės administracijos darbuotojai tapo kraujo donorais

Savivaldybės administracijos darbuotojai tapo kraujo donorais

Trečiadienį, rugsėjo 30 d., Ukmergės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai tapo neatlygintinais kraujo donorais.

Graži Nacionalinio kraujo centro surengta akcija savivaldybėje vyko pirmą kartą. Kraują davė apie dvi dešimtis donorų. Dauguma jų – pirmą kartą. Trys žmonės kraują aukojo daugiau kaip 5 kartus.

Nacionalinio kraujo centro donorystės organizatorė Jūratė Končiuvienė džiaugėsi gera donorų nuotaika, sąmoningumu.

Norinčiųjų duoti kraują buvo ir daugiau, tačiau patikrinus kraują, keliems žmonėms tapti donorais nebuvo leista, nes kraujas buvo per silpnas.

Jūratė Končiuvienė patikino, jog akcija savivaldybėje bus dar organizuojama. Šiuos klausimus ji aptarė su savivaldybės administracijos direktoriumi Stasiu Jackūnu, savivaldybės gydytoju Vytautu Motiejūnu.

Nacionalinio kraujo centro darbuotoja geru žodžiu minėjo Siesikų gimnaziją, Ukmergės policijos komisariatą, UAB „Umega“ Vienybės departamentą, kurių bendruomenių nariai nuolat savanoriškai dovanoja kraujo.

Neatlygintina donorystė yra vienas iš Europos Sąjungos reikalavimų. Jos direktyvose rekomenduojama nutraukti mokėjimą už kraują. Kad nereikėtų baimintis, jog nebeliks donorų, Lietuvoje tai daroma palaipsniui.

Vienas pagrindinių savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo motyvų yra etinis. Pasaulinė Sveikatos Organizacija, Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus, Raudonojo Pusmėnulio federacija bei daugelis kitų organizacijų yra įsitikinę, kad bet kuri sveikatos apsaugos veikla, prekiaujanti žmogaus kūno dalimis, tarp jų ir krauju, yra morališkai nepriimtina.

Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas ir propaguoti savanorišką kraujo donorystę, nuolat rengiamos išvažiuojamosios akcijos.

 Dalia Ivaškevičienė, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!