Home / Gyvenimas / Kultūra / Balelių gyventojai Kalėdas sutiks naujoje koplyčioje
Giedriaus Auglio/ukmergesmedija.lt nuotr. / Koplytėlės viduje vykstantys darbai eina į pabaigą

Balelių gyventojai Kalėdas sutiks naujoje koplyčioje

Ukmergės rajone esančio Balelių kaimo gyventojai džiūgauja. Jų laukia neeilinis įvykis – duris atvers naujutėliai maldos namai.

Daugelį metų iki šiol pamaldūs Balelių gyventojai rinkdavosi į viename miestelio daugiabutyje esančią salę, kurioje buvo įrengta koplytėlė. Tai sukeldavo nepatogumų ir aplink gyvenantiems žmonėms, o ir pats faktas, kad maldos namai įsikūrę tokioje vietoje, kur už sienos gyvena kiti žmonės, nežavėjo.

Pradžią naujų maldos namų atsiradimui padarė Baleliuose gyvenantis verslininkas, politikas, visuomenės DSC02625veikėjas Romas Pivoras. Jis padovanojo sau priklausantį buvusį katilinės pastatą bažnyčiai. „Aš buvau šiuos pastatus nupirkęs, tiek darželį, tiek katilinę. Pastarajai neradau paskirties. Pradėjau galvoti ir kilo tokia mintis, kad vis tik gyvenvietė mūsų graži, pastatas yra gyvenvietės centre. Aš tuomečiam Traupio parapijos klebonui pasiūliau įkurti toje buvusioje katilinėje maldos namus. Jis tam pritarė,“ – sakė R. Pivoras.

Šiuo metu koplytėlės viduje vyksta intensyvus darbas. Savo vietoje jau stovi ir altorius, ir klausykla. Paruošti suolai. Ne už ilgo čia atsidurs ir Šventųjų paveikslai. Pirmiausia planuojama sutvarkyti pastato vidų, o vėliau po truputį tvarkyti ir išorę. Kaip sakė R. Pivoras, „įsinešus Švenčiausiąjį į vidų, užteks mūsų bendruomenės žmonėms jėgų susitvarkyti ir išorę“.

Pakalbinome Traupio parapijos kleboną Juozą Janulį.

Kaip kilo idėja sukurti šiuos naujus maldos namus?

Idėja kilo, kai pamačiau, kad yra pastatas. Kai tik sužinojau apie tai, iš karto atvažiavau pasižiūrėti, nes nežinojau, kur tai yra. Žiūriu pastatas, gal ir truputį pagriuvęs, bet viskas yra padaroma.

Kada pajudėjo darbai?

Iš karto pradėjau skelbti žmonėms. Jie pirmiausia, aišku, laikė mane kvailiu, bepročiu. Buvo tokių, kurie sakė „susirinks pinigus ir išvažiuos“. Žmonės reagavo įtariai, bet aš savo atstovėjau, laikiausi savo nuomonės ir ėjau pirmyn. Kiek galėjome savom jėgom, palengva, neforsuojant reikalų, tvarkėmės.

Kaip reagavo pati bendruomenė? Ar tas skeptiškumas perėjo į palaikymą?

Kai pasimatė, kad čia viskas realu, tada ir žmonės aukoti pradėjo. Aš maždaug pasakiau, kad jei nuo šeimos į mėnesį po dešimt litų žmonės paaukotų, tai mes tą bažnytelę įsirengtumėme nesunkiai. Dalis žmonių pradėjo aukoti beveik kas mėnesį. Kiti ir po daugiau pinigėlių aukojo. Per pirmus metus buvome sukaupę 2800 litų (810,94 Eur). Tokios buvo pirmosios lėšos. Užsakėme langus, visur stengėmės nuolaidų rasti. Palengva darbavomės.

Kiek maždaug pinigų panaudota?

Tiksliai ir nežinau. Kiek reikia, tiek ir išleidžiame, ir jų, aišku, visada trūksta. Pavyzdžiui, duris mums padovanojo, altorių irgi padovanojo. Medieną laiptams, kilimą po laiptais irgi gavome dovanų iš žmonių. Paskui dar Pastoranciniame tarybos susirinkime pasikalbėjau su raguviečiais. Paprašiau, gal dalykus, kurie atlieka, paaukokime Baleliams. Taip klausyklą, kryžių paaukojo. Daugiausia paramos gavome iš Rokiškio.

O koks jūsų ryšys su Rokiškiu?

Aš ten dirbau. Kilęs esu iš Šiaulių rajono. Rokiškiečiai žinojo, kad aš susiglemžęs pinigų neišvažiuosiu, o dar ir savo pridėsiu ir atiduosiu Bažnyčiai.

Kaip vadinsis maldos namai?

Šventojo Jono Pauliaus II koplyčia.

Kada planuojate atverti duris?

Gruodžio 6 dieną.

Tai Kalėdas jau galėsite džiaugsmingai sutikti naujoje koplyčioje?

Taip, kai jau pašventinsime, kiekvieną sekmadienį jau vyks šv. Mišios.

Taigi, gruodžio 6 dieną, sekmadienį, Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas Ukmergės rajono Balelių gyvenvietėje pašventins Šventojo Jono-Pauliaus II koplyčią.

Visi šio krašto žmonės yra kviečiami atvykti į pašventinimo iškilmes.

 

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!