Home / Aktualijos Ukmergėje / PSPC darbas šeštadieniais. Ko tikėtis?

PSPC darbas šeštadieniais. Ko tikėtis?

Ilgai rajono gyventojų bei politikų aptarinėjamo klausimo dėl Pirminės sveikatos priežiūros centro darbo šeštadieniais vaisius jau galėsime pajusti šį šeštadienį. Vis dėlto tai, kokios paslaugos bus teikiamos šeštąją savaitės dieną, lieka neaišku. 

Ukmergės rajono valdžia buvo sudariusi darbo grupę, skirtą klausimams, susijusiems su Ukmergės rajono sveikatos apsauga spręsti. Vienas iš darbo grupės klausimų – PSPC darbas šeštadieniais. Idėjos, kad PSPC turi dirbti ir šeštadienį, pradėjo vis garsiau skambėti dar prieš rinkimus. Vasarą jos pradėjo įgauti kūną ir rajono vadovai ėmė kurti planus, kaip turi atrodyti PSPC darbas savaitgalį. Šiais planais ypatingai nepatenkinti buvo būtent tie, kuriems reikėtų dirbti papildomą dieną – patys PSPC darbuotojai.

Spalio mėnesį, išvažiuojamojo tarybos posėdžio Pirminės sveikatos priežiūros centre metu, šios įstaigos darbuotojai išreiškė savo didžiulį pasipiktinimą dėl darbo šeštadieniais. Jie teigė, kad politikai neturi teisės jiems liepti dirbti, esą tai neteisinga. Jiems antrino ir vyr. gydytoja Janina Galiauskienė, teigdama, kad „kolektyvas nemano, jog būtų tikslinga dirbti šeštadieniais“. Jausdami vadovės palaikymą PSPC darbuotojai tąkart politikams užvirė tikrą pirtį.

Vis dėlto darbas šeštadieniais vyks. Bet kaip tai atrodys? Prieš pat naujuosius metus PSPS vyr. gydytoja J. Galiauskienė išplatino pranešimą apie darbo šeštadieniais specifiką ir kokios paslaugos bus teikiamos.

Pranešime buvo teigiama:

Bus teikiama tik skubi pagalba – ūmiai susirgus arba įvykus nedidelei traumai.

Planinė pagalba nebus teikiama. Dėl siuntimų pas specialistus tyrimams, dėl kompensuojamų receptų bei medicinos pagalbos priemonių išrašymo ir kitų planinių dalykų prašome kreiptis pas savo šeimos gydytoją Poliklinikos ar ambulatorijų darbo metu (darbo dienomis).

Paskaičius šį pranešimą kyla tik vienas klausimas. Kam iš viso toks darbas reikalingas? Kuo šeštadieniais planuojamos teikti paslaugos skiriasi nuo dabar priimamajame teikiamų paslaugų? Tokios diskusijos užvirė ir tarp rajono gyventojų ir tarp politikų.

Šis nepasitenkinimas davė šiokį tokį rezultatą. Pasibaigus didžiosioms metų šventėms J. Galiauskienė pateikė dar vieną pranešimą. Šįkart jo tekstas jau kiek švelnesnis:

Pradėdami dirbti šeštadieniais, siekiame pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę prie mūsų įstaigos prisirašiusiems gyventojams. Norime, kad mažiau pacientų kreiptųsi į Ukmergės ligoninės priėmimo – skubios pagalbos skyrių, kad gautų daugiau paslaugų čia pat – Ukmergės PSPC.

Dirbant šeštadieniais, pagerės galimybė patekti pas gydytoją visiems prisirašiusiems pas mus – studentams, dirbantiems kituose miestuose.

Šis pranešimas jau teigia, kad sveikatos priežiūros paslaugos ukmergiškiams bus daug geriau pasiekiamos. Norima, kad kuo mažiau pacientų kreiptųsi į priimamąjį, taip pat planuoja suteikti galimybes gauti medicinos pagalbą studentams ir dirbantiems kituose miestuose.

Apie problemas, kad ligoninės priėmimo – skubios pagalbos skyrius nesusitvarko su savo krūviais, iki šiol nebuvo kalbama. Anaiptol, ne per seniausiai viename socialinių tinklų buvo išplitusi nuotrauka, kaip darbo metu viena iš šiame skyriuje dirbančių medikių naršo socialiniuose tinkluose. Nuvilnijo daugybės neigiamų komentarų banga. Dabar norima dalį krūvio perkelti į PSPC.

Darbo grupės, sudarytos spręsti klausimus, susijusius su Ukmergės rajono sveikatos apsauga, pirmininkė Klavdija Stepanova „Ukmergės medijai“ paaiškino situaciją: „Pirmasis sprendimas ir pranešimas apie PSPC paslaugas šeštadieniais buvo kiek skubotas. Po jo pasirodymo diskutavome su PSPC valdžia. Paprašėme kiek galima labiau išplėsti teikiamas paslaugas“, – sakė K. Stepanova.

Kadangi šeštadieniais dirbs tik budinti komanda, gyventojai neturės galimybės patekti būtent pas savo šeimos gydytoją, todėl teikiamų paslaugų spektras automatiškai sumažėja. Kitas gydytojas nebus taip gerai susipažinęs su gyventojo sveikata, todėl tokia paslauga kaip naujų vaistų paskyrimas pacientui šeštadienį tikriausiai nebus teikiama.

Planuojama, kad bus suteiktos galimybės atlikti pagrindinius tyrimus gyventojams, taip pat bus išrašomi anksčiau paskirtų vaistų receptai.

Iš savivaldybės biudžeto PSPC darbui šeštadieniais skirta 16 000 eurų. Kaip šis darbas vyks, kol kas dar nėra visiškai aišku. Rajono vadovai planuoja vasario mėnesį padaryti šių paslaugų aptarimą ir nustatyti darbo šeštadieniais efektyvumą, naudą ir problemas.

Belieka tikėtis, kad beveik pusmetį vykusio ir dar vis tebevykstančio darbo ir derybų dėl PSPC darbo šeštadieniais vaisius nenuvils rajono gyventojų.

Komentarai

  1. Aišku ko tikėtis, ogi bobučių apgulties

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!