Home / top / Ukmergės „Olimpas“ po pertraukos grįžta į RKL kovas. Interviu su komandos treneriu Pauliumi Šermukšniu
Facebook.com nuotr.

Šventinė RKBL 2015/2016-ųjų metų pertrauka po pirmojo rato baigėsi. Iškart po pertraukos Ukmergės „Olimpo“ laukia vienas rimčiausių varžovų – Pabradės „Žeimenos“ komanda.

Pirmosios šių komandų rungtynės baigėsi ukmergiškių pergale išvykoje 83:78. Nuo to karto „Žeimenos“ krepšininkai nė karto nepralaimėjo ir lipa ant kulnų „Olimpui“ po 9 rungtynių turėdami 8 pergales ir 1 nesėkmę.

Apie nuotaikas komandoje, atostogas ir būsimas rungtynes pakalbinome Ukmergės „Olimpo“ trenerį Paulių Šermukšnį.

Kokios nuotaikos komandoje po šventinės pertraukos?

Dar nebuvome gyvai susitikę. Penktadienį turėsime treniruotę, bet kiek teko bendrauti su žaidėjais, tai visi jau grįžę į sportinį rėžimą, jau turėję ir varžybų bei treniruočių. Visi pasiruošę. Vienas Martynas šiuo metu su gripu lovoje guli, nežinome, ar iki savaitgalio jis spės atsigauti. Visi nusiteikę kovingai, penktadienį renkamės į treniruotę, darysime Pabradės komandos varžybų video peržiūrą ir bandysimės dėliotis planus.

Galbūt yra kokių nors pasikeitimų komandos sudėtyje?

Pasikeitimų sudėtyje nėra. Tik dar neaišku, ar po traumos spės į aikštę grįžti jaunuolis iš Ukmergės – Domantas Zubrickis. Jis turėjo problemų su keliais ir čiurna. Arba šį savaitgalį, arba kitą jis jau turėtų prisijungti prie mūsų komandos. Jis bus mūsų pastiprinimas gynėjų grandyje. Jis jaunas, energingas, pridės daugiau veržlumo komandoje. Toks kol kas bus pastiprinimas. Kažko daugiau nieko neturime. Oficialiai iki kovo pirmos dar galime registruoti naujus žaidėjus. Taigi dar yra mėnesis laiko liko, jei rasime kuo pasistiprinti.

O tokių planų turite?

Planų visada galima turėti, bet viskas remiasi į tai, ką sutarti su kitais žaidėjais, ką jie gali mums duoti. Nesinori imti tokio, kuris būtų vidutinis komandai, jei imti, tai imti tokį, kuris padėtų atnešti rezultatą. Tokį žaidėją surasti nėra taip paprasta. Net jei tokį ir randi, dar labai daug priklauso nuo jo paties, ar jis gali žaisti savaitgaliais ir panašiai. Jei mūsų galimybės leis ir tokį žmogų mes rasime, tai manau tikrai neatsisakysime.

Minėjote traumas. Kaip dabar situacija su traumomis komandoje?

Krepšinyje niekada nebūna taip, kad visi būtų iki galo sveiki. Mes esame mėgėjai, žaidėjai žaidžia ir už kitas komandas, tai vienur ar kitur vis viena patiria traumų.  Jau porą mėnesių raumens sumušimą turi Laurynas. Lyg ir ateina į varžybas, žaidžia, o kartais sako „treneri, neleiskit į aikštę, vėl skauda“. Tai toks iki galo neišsigydęs, bet žadėjo šį savaitgalį, kad jau lyg viskas bus gerai. Martyną, kaip jau sakiau, užklupo pūlinga angina. Domas dar neatsistatė. Kiti irgi sezono eigoje turėjo įvairių traumelių. Bet šiaip, žinoma, reikia per petį nusispjauti, nebuvo tokių rimtų traumų ir tikėkimės jų ir nebus.

Kaip Jums pačiam atostogos? Bandėte pailsėti nuo krepšinio ar net nesistengėte?

Ilsėtis bandžiau, bet nelabai pavyko (juokiasi). Vis viena galvoja sukasi mintys ką galėjome geriau padaryti ir ką dar reikia padaryti. Aišku, viskas galvoje sukasi apie artimiausias rungtynes su Pabrade. Baisiausia tai, kaip mes atrodysime po šios šventinės pertraukos. Baisu, ar nebūsime išsiderinę. Aišku ir varžovams tas pats galioja. Labai atsakingos varžybos ir pirmos po švenčių, tai žinoma neramina.

Galbūt sulauksime kokių nors taktinių naujovių?

Viskas priklauso prieš kokį varžovą žaidžiame. Prieš Pabradę keli naujesni dalykai galbūt ir bus įvesti, tačiau jie nebus kokie labai esminiai. Nepradės Paulius varinėtis kamuolio ar Ridas centruoti. Tiesiog taikomės prie varžovo stipriųjų vietų ir bandysime jiems į tai atsakyti.

Kokios mintys prieš šeštadienio rungtynes? Ko, Jūsų nuomone, reikia norint pasiekti pergalę?

Pasižiūrėjus į statistiką, Pabradė yra daugiausiai taškų įmetanti komanda. Daug kas priklausys nuo gynybos. Tačiau ir mums tuo pačiu reikia tuos taškus įmesti. Jie būna įmeta net po 95 ar 97 taškus. Tai mes gal ir sumažinsime iki 80, bet ir mums patiems tada reikia įmesti 85. Mūsų puolimas nėra toks, kad visada mestumėm po 90. Nors reikia pradėti nuo gynybos, bet ir puolime reikia surinkti savo taškus. Tuo pačiu bus lengviau ir gynyboje. Jų pagrindinis ginklas – greitos atakos. Jei mes gerai užpulsime, neprarasim kamuolių, neleisime lengvai jų atsikovoti ir atiduoti pirmo perdavimo, tai bus daug lengviau gintis. Mano manymu, po pirmų 9 rungtynių, mūsų stiprioji vieta – gynyba 5 prieš 5, kai ginamės pozicinėje gynyboje.

Jūsų manymu stiprus varžovas į komandos žaidimą įneš jaudulio ar kaip tik – susikaupimo?

Aš manau, kad mūsų žaidėjai šiame mėgėjų lygyje yra patyrę. Paulius turėjęs ir LKL kovų, Ignas, Ridas yra rungtyniavę NKL. Paulius, Martynas irgi ne vienerius metus tokiame lygyje žaidę. Aš manau, kad bus daugiau susikaupimo. Tik svarbu, kad tas susikaupimas nepereitų į susikaustymą.

Primename, kad Ukmergės „Olimpo“ ir Pabradės „Žeimenos“ rungtynės vyks šį šeštadienį, sausio 9 dieną, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto komplekse 14 valandą.