Home / Aktualijos Ukmergėje / Kokios yra triukšmo kaimynystėje ribos?
pixabay.com nuotr.

Kokios yra triukšmo kaimynystėje ribos?

Ukmergės savivaldybės tinklapyje ukmerge.lt vienas miesto gyventojas uždavė klausimą dėl triukšmo kaimynystėje. Ukmergės rajono savivaldybės gydytojas Vytautas Motiejūnas jam parengė išsamų atsakymą.
Norime paklausti, iki kada kaimynai daugiabučiuose gali gręžti su perforatoriumi, ypač savaitgaliais? Nauji kaimynai atsikraustė ir sako, kad iki 22.00. Pats darau remontą, tai kiek žinau, savaitgaliais negalima, o darbo dienomis iki 18.00. Tai kaip yra iš tikrųjų?

Dėl triukšmo taršos buto remonto metu

Leistiną triukšmo lygį daugiabučiuose namuose reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“: nuo 6 val. iki 18 val. leidžiamas ne didesnis nei 45 decibelų (ekvivalentinis) ir 55 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis, 18-22 val. – ne didesnis nei 40 decibelų (ekvivalentinis) ir 50 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis, 22-6 val. – ne didesnis kaip 35 decibelų (ekvivalentinis) ir 45 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis.

Nuo kurios valandos negalima triukšmauti?

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnyje (Viešosios rimties trikdymas) nurodoma, kad šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki aštuoniasdešimt šešių eurų.

LR Triukšmo valdymo įstatymas nurodo, kad vakaro metas yra nuo 18 val. iki 22 val., nakties metas nuo 22 val. iki 6 val. Deja, triukšmas išeiginėmis ar šventinėmis dienomis neišskiriamas ir nereglamentuojamas, galioja tie patys reikalavimai kaip darbo dienomis.

Kur kreiptis dėl kaimynų keliamo triukšmo?

Dėl kaimynų keliamo triukšmo (garsiai klausomos muzikos, dainavimo, grojimo muzikos instrumentais, šūkavimo, bute atliekamų triukšmingų remonto darbų ir kt.), gyventojai gali kreiptis į policiją, skambindami bendruoju pagalbos tel. 112. Jei kaimynai triukšmauja nuolatos, galima raštu kreiptis į apylinkės inspektorių, prižiūrintį tos gyvenamosios vietos teritoriją.

Daugiabučių namų savininkų bendrijoms, namus administruojančioms įmonėms rekomenduojama namo vidaus tvarkos taisyklėse nustatyti griežtesnius triukšmo prevencijos reikalavimus.

ukmerge.lt

http://developers.facebook.com/docs/plugins/comments/

18 komentarai

 1. Praktiškai standartas nukopijuotas ir tiek 🙂

 2. O kas ir kaip gali išmatuoti tuos decibelus? Gal mano kaimynui atrodo, kad jis tyliai žiūri TV, o man jau per garsiai. Kas ir kokiomis priemonėmis nustatys, kuris teisus? Gal pasirodys, kad be reikalo iškviesta policija. Kaip tada, gal man bus skirta bauda už klaidingą pranešimą?

 3. Ir dar, jei mano vaikas po pamokų lanko treniruotes ir muzikos mokyklą ir namo grįžta tik 19 val, tai kada jam paruošti muzikos mokyklos namų darbus, jeigu vakaras nuo 18 val. ir nebegalima groti muzikos instrumentais. Dauguma muzikos mokyklos vyresnių klasių (5, 6, 7) mokinių grįžta ne anksčiau kaip 18 val.

 4. Gyvenu nuosavame name. Nesame triuksmadariai, bet jei tik koki savaitgali garsiau muzika groja, kad ir dienos metu, kviecia policija. Susikalbeti su kaimyne neiseina. Kur tie decibelai matuojami. Pas mane, ar pas ja kieme?

 5. reiskias kaimynai chujovi…. jei neleidzia net biski patriuksmauti. jei kaimynas vasara i menesi karta ar kita nori pasvesti, tegu n ors visa nakti leidzia muzika, nieko nesakau… tegu linksminasi. ne kiekviena nakti juk. o kai langai plastikiniai, uzsidarei ir praktiskai nebesigirdi…

 6. Koks gali būti grojimas,po 18 val.? Grįžus po darbo noriu poilsio,o ne kažkieno grojimo.Tegul groja lauke,ar kur kitur, bet tik ne namie. Atsiminkite,gyvenate narvelį, ne nuosavame name,tai turite taikytis prie kaimynu ir užtikrinti jiems poilsi. Nedaleiščiau tikrai,kad man kas dien grotu ir neduotu ramybės.

 7. O kaip su vaikščiojimu? Mūsų kaimynei trukdo kai mes vaikštome po butą….

 8. ir teisngai daro o gal man muzika jusu nepatinka kodel as ja turiu klausytis…klausykites savo name iki tam tikro garso ir problemu nebus…zmogus gyvename savo name ir visai jam neidomi jusu muzika….jinai nori gyventi savo gyvenima ziureti televizoriu ir klausytis savo muzikos savo ribose….jei taip elgsites ir problemu nebus…..

 9. iš patirties

  Sveiki. Na vaikščiojimas savam bute tikrai girdisi apačioje gyvenantiems. tai yra dundesys , sklindantis per konstrukcijas. Sumažinti jį galima vaikštant minkštomis tapkėmis. Jeigu jūs vaikštot basi, tai sukeliat tikrai nemažą trenksmą. Žinau iš patirties, kenčiu kaimynų judėjimą virš galvos, bandysiu kalbėtis , mat jie neseniai apsigyveno.

 10. Tu gal nesveika? tai ka jiem sliauziot grindimis? blt kaip mane uzpisa tokie kaimynai negaliu

 11. Jeigu kaimynei girdisi jūsų vaikščiojimas, reiškia smarkokai kalate kulnais į grindis. Senatvėje turėsite problemų su kojų sąnariais, kurie neatlaikys tokių smūgių. Todėl ir dėl savęs, ir dėl kaimynės ramybės nusipirkite minkštas smūgiuos amortizuojančias šlepetes – laimės abi pusės. Pažiūrėkite kaip vaikšto gyvūnai – jie minkštai stato kojas, netgi drambliai vaikšto tyliai.
  Jūsų kaimynę gerai suprantu, nes pati kenčiu nuo naktimis trepsinčių kaimynų, o trepsi jie taip smarkiai, kad žingsniai prilygsta smūgiui su plaktuku į grindis – užmigti neįmanoma. Bandžiau tartis gražiuoju, bet nepavyksta. Ne visi geranoriški. Būtų nieko, jeigu trepsėtų iki 22 val., o naktį miegotų, bet trepsi iki vidurnakčio, o kartais iki 3 val. ryto, todėl neišsimiegu, kenčia sveikata ir darbingumas. Būtų geriausia, jeigu tokie trepsintys žmonės gyventų kartu viename name – galėstų sau visi vienas kitam trepsėti, o mėgstantys ramybę irgi gyventų kartu atskiruose namuose – visi būtų patenkinti 🙂

 12. Šalia mano namo atsidarė baras.Žadama prekiauti aukoholiu.Ar ju darbo laika galima riboti.Šiuo metu jie dirbo 1-4 ketvirtadieni iki 22 val.O ketvirtadieni šeštadieni iki 23 val.

 13. kiekvieną rytą klausausi priverstinai automobilinių dainų. Žiemą- nieko nepadarysi. Bet vasarą, groja ir groja- šildo- kam ryte vasarą šildyti automobilį daugiabučio kieme?

 14. Galėsi užsipist kai tau virš galvos pradės dundėt ištisom parom.

 15. Nesusipratęs

  Nu tik lietuviai gali tiek skųstis, kad net vaikščiot negalima basomis, ten ale dunda jiems kažkas… Blemba sienas/lubas su izoliacinėm priemonėm klijuokit, rašykit peticijas savo daugiabučio renovacijai, kraustykitės gyvent į mišką ar kokį vienkiemį jei ramybės tiek norite!
  Mieste gyvenant ir normaliai gyvenant, privalomas yra tam tikras triukšmas ir tai normalu. O jeigu jum tai kliudo, tai jau jūsų problema, žodžiu – idiotų idiotai, negaliu :DD

 16. kai kaimynai triuksmauja nakti ir vakarais nk nesakau o kai diena paleidziu bsk muzikos jau vsio policija iskart kviecia nors leidziu tik tai diena ir nemanau kad mano telikas galetu virsiti 45 decibelus

 17. Aš ir su kaimyne nesusitvarkau. Aš nors ir leidžiu muzika iki 18 valandos, nesvarbu kokiomis dienomis, ji tuoj pat prisistato ir gąsdina mentais arba tiesiog juos iskvieciai, mat pati prokurore yra. Ir nepasakyčiau, kad labai garsiai leisčiau, žemi dažniai užsukti iki minimumo, bet jai vistiek užkliūva ir tik jai vienai iš viso namo.

 18. kas cia per portalas, kad jokios naujos informacijos?? Gal uzsilenke?

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!