Home / Sportas / Ukmergės „Olimpas“ emocingose ir triukšmingose rungtynėse patyrė pirmąją nesėkmę
Giedriaus Auglio/ukmergesmedija.lt nuotr. / Ukmergės „Olimpo“ fanas

Šeštadienio popietė krepšinio fanus sutraukė į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto centrą. Čia vyko RKBL A grupės lyderių Ukmergės „Olimpo“ ir Pabradės „Žeimena“ susitikimas.

Grupės grandų mūšis baigėsi pirmąja Ukmergės „Olimpo“ nesėkme sezone rezultatu 68:77.

Pirmosios rungtynių minutės žiūrovams žadėjo tikrai gerą krepšinį. Žaidimas buvo greitas, ypatingai kovingas ir atkaklus. Nors didžiąją pirmojo kėlinio dalį ukmergiškiai buvo priekyje, kėlinį laimėjo Pabradės „Žeimena“ rezultatu 15:17.

Antrasis ketvirtis taip pat buvo žaidžiamas taškas į tašką, tačiau kėlinio pabaigoje po kelių iš eilės ukmergiškių klaidų bei neefektyvių atakų varžovai laimėjo atkarpą rezultatu 8:0 ir išsiveržė į priekį – 29:37. Iki didžiosios pertraukos „Olimpui“ pavyko persvarą sušvelninti iki 3 taškų. Komandos nuėjo ilsėtis švieslentėje degant 36:39 Pabradės naudai.

Po didžiosios pertraukos vienas Ukmergės „Olimpo“ fanas išsitraukė 2010 metų Pasaulio futbolo čempionato simbolį – vuvuzelos dūdą ir atmosfera aikštėje pradėjo kaisti. Galingi vuvuzelos garsai išjudino susirinkusius žiūrovus ir Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto centro salė skambėjo nuo šūksnių bei triukšmo. Įsiaudrinę fanai įnešė dar daugiau emocijų į ir taip gana emocingas rungtynes. Rungtynių teisėjai susilaukdavo vis daugiau priekaištų tiek nuo žaidėjų, tiek nuo trenerių ir fanų.

Nors ir buvo aktyviai palaikomas sirgalių Ukmergės „Olimpas“, varžovai pamažu ėmė tolti. Sužaidus 3 trečiojo kėlinio minutes jie pirmavo 6 taškais – 39:45, o dar po pusantros minutės jau 9 – 41:50. Skirtumas tarp komandų svyravo tarp 5 ir 7 taškų. Galų gale paskutinėmis kėlinio sekundėmis ukmergiškiai vėl sušvelnino skirtumą iki 3 taškų ir priešpaskutinį rungtynių kėlinį komandos baigė rezultatui esant 54:57 „Žeimenos“ naudai. Vienu metu atrodė, kad neatlaikys Pabradės „Žeimenos“ trenerio Renato Kurilionoko nervai. Jis po vieno iš jo komandai nesėkmingai pasibaigusių epizodų kojos spyriu apvertė reklaminį stendą šalia aikštės, tačiau arbitrai šio veiksmo nepastebėjo, o treneris, matyt, supratęs, kad už šitokius veiksmus gali būti nubaustas, greitai stendą atstatė į vietą.

Ketvirtajame kėlinyje Ukmergės „Olimpo“ krepšininkai, atrodo, nusprendė nebeleisti varžovams atitrūkti ir grūmėsi labai kietai. Po krepšiu vyko inirtinga kova, ne vienas varžovas krito ant parketo bandydamas atsikovoti kamuolį po krepšiu grumdamiesi su galingu „Olimpo“ centu Pauliumi Joneliūnu. Rezultatas kelis kartus buvo lygus – 62:62, 64:64, 66:66. Vienas kito vertų varžovų dvikova! Martynui Plučiui pataikius dvitaškį ir iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms krepšys tarsi užsirišo ukmergiškiams. Varžovai pelnė keturis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 68:73. Laikrodis rodė, kad liko žaisti 1:11. „Olimpo“ treneris Paulius Šermukšnis prašo minutės pertraukėlės. Deja, ataka po jos nesėkminga, Arūnas Aleksandravičius prameta metimą. Atrodė, kad Ridas Pulkauninkas sugrąžino komandai dar vieną šansą sušvelninti rezultatą. Gynėjas perėmė kamuolį ir ne visai jį suvaldęs nukreipė į aikštę, o pats abejomis kojomis išėjo už aikštės ribų ir grįžęs į aikštę kamuolį pasiėmė. Rungtynių teisėjo nuomone, taip jis pažeidė taisykles. Nuvilnijo didžiulio nepasitenkinimo banga. Salė ūžė. „Olimpas“ priverstas gintis dar kartą. Likus apsiginti visai nedaug ir kapsint paskutinėms varžovų atakai skirto laiko sekundėms teisėjai kovoje dėl kamuolio užfiksavo pražangą A. Aleksandravičiui. Tada neatlaikė „Olimpo“ trenerio P. Šermukšnio emocijos. Šį kartą jau jis spyrė į reklaminį stendą buvusį šalia aikštės. Rungtynių arbitras šio incidento nepraleido pro akis ir skyrė techninę pražangą bei išvarė trenerį iš aikštės. Paskutines rungtynių akimirkas P. Šermukšnis stebėjo stovėdamas Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto centro salės tarpduryje. Po šių poros, galbūt, ginčytinų teisėjo sprendimų, Ukmergės „Olimpas“ nebeturėjo galimybės atsitiesti.

Nors Ukmergės „Olimpas“ užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 48:33, jis suklydo net 25 kartus, kai tuo tarpu varžovai prarado tik 9 kamuolius.

Po rungtynių pakalbinome Ukmergės „Olimpo“ trenerį Paulių Šermukšnį.

Pirmas pralaimėjimas šiame sezone. Ko pritrūko?

Pritrūko tos sėkmės, kurią turėjome prieš naujus metus. Viskas ėjosi pagal mūsų scenarijų. Apylygės varžybos, bet ketvirto kėlinio gale pritrūko poros atakų, poros atkovotų kamuolių. Tai ir gavosi taip, kad tokias rungtynes iki šiol laimėdavome, tačiau šįkart pralošėm. Vieną dieną būna vienaip, kitą – kitaip.

Į savo krepšį praleidote mažiau nei 80 taškų, tai gynybos planą išpildėte?

Kaip ir sakiau prieš tai, kad mūsų gynyba jiems tikrai neleis pelnyti 90 taškų, tačiau sakiau, kad ir patys turime įmesti 80-85 taškus. Patys neįmetėme net 70. Apie gynybą galima kalbėti, kad viskas tvarkoje, bet puolimas mums strigo. Ir užstrigo ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Aš ir vyrams sakiau, kad aš prisiimu atsakomybę dėl pralaimėjimo, tiesiog gal nesuvaldžiau kažko, gal kažkur ne laiku minutės pertraukėlę paėmiau ir nesustačiau visko, kaip reikėjo.

Rungtynių pabaigoje buvo daug emocijų iš jūsų pusės. Kodėl?

Aš visą laiką sakau, kad jeigu treneris gauna techninę pražangą, tai reiškia, jog jis nebevaldo komandos. Tai turbūt aš tuo metu nebevaldžiau komandos, užtat ir pratrūkau.

Ukmergės „Olimpui“ daugiausia taškų pelnė Paulius Joneliūnas (15 atkovotų kamuolių) ir Ignas Ryla – po 13.

Pabradės „Žeimena“ rezultatyviausiai žaidė I. Juškevičius, surinkęs 23 taškus.

Ukmergės „Olimpas“ po šiandienos nesėkmės nukrito į antrąją vietą grupėje ir lyderio poziciją užleido būtent Pabradės „Žeimanai“.