Home / Aktualijos Ukmergėje / Ukmergiškiai Nacionalinio diktanto konkurse varžėsi dėl raštingiausiojo titulo
Lolitos Bugenytės/ukmergesmedija.lt nuotr. / Ukmergiškiai rašė Nacionalinį diktantą

Ukmergiškiai Nacionalinio diktanto konkurse varžėsi dėl raštingiausiojo titulo

Šeštadienį, 11 valandą, į Ukmergės rajono savivaldybės salę susirinko būrys gyventojų, vienijamų bendro tikslo – kartu rašyti Nacionalinį diktantą. Šiemet norinčiųjų pasitikrinti savo rašybos gebėjimus buvo rekordiškai daug – per keturiasdešimt.

20160227_105745-001Salėje kartu su kitais gyventojais Nacionalinį diktantą rašė ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė. Be savivaldybės, diktantas buvo rašomas ir Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje bei mokyklose.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2006 metų, kasmet visoje Lietuvoje yra varžomasi dėl raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio titulų. Konkurse, kaip įprastai, negalėjo dalyvauti lituanistai.

Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstą.

Esminė šių metų Nacionalinio diktanto naujiena – dėl artėjančio Lietuvos radijo devyniasdešimtmečio progos tekstą skaitė LRT radijo žurnalistas Paulius Šironas, o ne „Panoramos“ vedėjas Marijus Žiedas, kaip buvo įprasta.

Kovo 19 dieną planuojama taisyti parašytus tekstus, o balandį bus surengtas antras Nacionalinio diktanto turas, kuriame dalyvaus Lietuvių kalbos ekspertų komisijos atrinkti geriausiai diktantą parašę žmonės.

20160227_105139

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!