Home / Gyvenimas / Kultūra / Bažnyčioje laikinai „nutūpė“ plenero metu sukurti Ukmergės balandžiai
www.ukmerge.lt nuotrauka

Bažnyčioje laikinai „nutūpė“ plenero metu sukurti Ukmergės balandžiai

Šeštadienio vakarą Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčioje skambėjo dainos, susižavėjimo šūksniai bei padėkos. Čia vyko tarptautinis metalo meno plenero „Balandžių daug Ukmergėj…“ uždarymo renginys ir skulptūrų paroda.

Susirinkę ukmergiškiai ir miesto svečiai išvydo 15 skulptūrinių kompozicijų, kurias sukūrė 12 šio pirmą kartą Ukmergėje surengto plenero dalyvių iš Podolės Kameneco (Ukraina), Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikų, Mosėdžio, Vilniaus ir Ukmergės. Visi jie Ukmergei padovanojo išskirtinius kūrinius – legendinės grupės „Antis“ dainoje „Zombiai“ apdainuotus balandžius.

Visi šie metaliniai balandžiai kurį laiką dar bus eksponuojami Švč. Trejybės bažnyčioje, o vėliau „nutūps“ ir papuoš miesto viešąsias erdves. Vietas jiems parinko pats Algirdas Kaušpėdas, dalyvavęs plenero atidaryme, ir kartu su jo organizatoriais, dalyviais bei Ukmergės rajono meru Rolandu Janicku vaikščiojęs po Ukmergės senamiestį.

„Idėja suorganizuoti metalo meno plenerą kilo man ir mano antrai pusei kalviui Andriui Januliui, prisiminus grupės „Antis“ prieš tris dešimtmečius sukurtos dainos eilutę „Balandžių daug Ukmergėj…“ Kada mintis subrendo ir atėjo žinojimas, kad viduje dega begalinis noras šią idėją įgyvendinti, supratome, kad privalome kažką daryti.

Šią mintį su dideliu jauduliu širdyse išsakėme Ukmergės rajono savivaldybės vicemerei Klavdijai Stepanovai, kuri iškart suprato, kas dedasi mūsų galvose, pamatė, kaip dega mano ir Andriaus akys. Dėkojame K. Stepanovai už visapusišką palaikymą.

Beveik visi šio plenero dalyviai pirmą kartą dirbo su metalo liejimo technologija, todėl visų jų vardu tariu nuoširdų „Ačiū“ bendrovės „Umega“ generaliniam direktoriui Tomui Džiugui, nuostabiai darbuotojai Ingridai ir visam šios įmonės kolektyvui už nuoširdų bendradarbiavimą, kantrybę, supratimą ir visapusišką pagalbą.

Be galo esame dėkingi Rūtai ir Česlovui Lukenskams, kurių šeimos sodyboje Kultuvėnų kaime beveik dešimt dienų gyvenome ir kūrėme, tapome viena didele šeima, taip pat Ukmergės rajono savivaldybės vadovams, Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojams“, – į susirinkusius kreipėsi šio renginio vedančioji Dovilė Janulienė.

Ukmergės rajono meras R. Janickas plenero dalyviams kalviams Andriui Januliui, Albinui Jukumui ir Donatui Liekmaniui, skulptoriams Algiui Kasparavičiui ir Sergejui Kliapeturai, skulptorei keramikei Renatai Jankauskienei, juvelyrams Olenai Savčiuk ir Andrejui Savčiuk, metalo menininkui Dovydui Abramavičiui, Vilniaus dailės akademijos studentėms Ievai Rudzinskaitei ir Živilei Guigaitei bei šios akademijos dekanui doc. Česlovui Lukenskui įteikė padėkos raštus.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!