Home / Politiko tribūna / S. Skvernelis: atliekų deginimo gamyklos negali dygti šalia gyvenamųjų vietovių

S. Skvernelis: atliekų deginimo gamyklos negali dygti šalia gyvenamųjų vietovių

Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Rima Baškienė kartu su kolegomis Valerijumi Simulik ir Povilu Urbšiu užregistravo Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, pagal kurias atliekų deginimo gamyklos ir kiti analogiški objektai galėtų būti statomi ne arčiau kaip 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų vietovių.

„Mes nesakome, kad atliekų deginimo gamyklos yra nereikalingos – nors tai ir nėra geriausia atliekų tvarkymo forma. Mes sakome, jog pagrindinis prioritetas – žmonių saugumas ir sveikata, todėl tokie objektai negali būti statomi prie pat gyvenamųjų zonų. Šiandienos teisės aktai tai leidžia, todėl minėtos pataisos ir yra reikalingos. Tokie atsakingi sprendimai turi būti visapusiškai apsvarstyti, būtina išsiaiškinti visas galima pasekmes prioritetu laikant viešąjį interesą“, – sako LVŽS sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

Faktą, jog žmonės priešinasi atliekų deginimo gamyklų ir panašių objektų statytai šalia gyvenamųjų vietovių, pagrindžia LVŽS kandidato Vytauto Bako atlikta Lazdynų gyventojų apklausa. Kaip žinia, Lazdynuose, šalia Gariūnų verslo parko, jau šių metų pabaigoje prasidės kogeneracinės jėgainės rangos darbai, gamyklos paleidimas planuojamas kitų metų pabaigoje.

„Sumanymas statyti gamyklą šalia Vilniaus žmonėms kelia didelį nerimą. Daugelis gyventojų yra suklaidinti ir iki šiol mano, kad gamyklos niekas nestatys, kadangi prieš kelis metus tam nepritarė tūkstančiai gyventojų parašais, teismais ir protestais protestavę prieš tokius planus. Žmonės surinko tūkstančius parašų, tikėjo ir pasitikėjo politikais, kuriems juos įteikė, šie žadėjo, kad keliami klausimai bus išgirsti ir gamykla jeigu ir bus statoma, tai atokiau nuo gyvenamųjų vietovių“, – sako V. Bakas.

Jo teigimu, Lazdynų gyventojai labiausiai bijo smarvės, užterštumo, baiminasi, kad dėl nuodingų dujų didėja rizika susirgti, kad sunyks kraštovaizdis ir nuvertės jų turtas.

„Gyventojus neramina tai, kad visai šalia jų susikoncentruos bent aštuoni stambūs pramonės objektai, kurių visi vienaip ar kitaip susiję su poveikiu čia gyvenančių žmonių gyvenimo kokybei. Žmonės įsitikinę, kad bendra šių objektų tarša visiems laikams palaidos Lazdynų tapatybę, kurią prieš beveik šešias dešimtis metų įkvėpė žymiausi to meto architektai ir inžinieriai, sugebėję suderinti gatvių tinklą, pastatų išdėstymą ir natūralų miškingą bei kalvotą reljefą“, – tvirtina V. Bakas.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!