Home / Aktualijos Ukmergėje / UKMERGĖJE NUŽUDYTAS KŪDIKIS: skandalas užgniaužtas, vaiko teisių apsaugos tarnyba šeimą „stebėjo“
Nuo šiame kambaryje mirtinai sumušto kūdikio kapo Pašilės kapinėse dar nenurinktos gėlės.

UKMERGĖJE NUŽUDYTAS KŪDIKIS: skandalas užgniaužtas, vaiko teisių apsaugos tarnyba šeimą „stebėjo“

Nužudymu kaltinamas tėvas – laisvėje. Vaiko teisių apsaugos specialistė „konstatuoja“ uždusimą. Vaiko teisių apsaugos kontora „įvykio negalėjo numatyti“, nors šeima buvo „nuolatos stebima“ 

Lietuva verkia dėl šiandien, paskutiniąją sausio dieną, palaidoto Matuko. Nužudytojo 4 metų Matuko. Tačiau yra vaikų, apie kurių mirtį nuo smurto visuomenė nebuvo informuota.

Kaip į kūdikio mirtį reaguoja vyriausioji Vaiko teisių apsaugos specialistė Rita Grigienė? (tarnautojos išsilavinimas – leituvių k. mokytoja, VPI)

Pernai, lapkričio 14 dieną, nuo sunkių sužalojimų Ukmergėje mirė 2015 metais gimęs Germanas. Metukų gimtadienio nesulaukęs mažylis.

Medicinos ekspertai nustatė, kad kūdikis mirė dėl kepenų ir žarnų plyšimo po stipraus pilvo sumušimo. Tą dieną motina ligoninėje gimdė  trečiąjį vaiką. Namuose likusius vaikus prižiūrėjo 22-ejų metų romų tautybės tėvas.

Šeima, kaip tvirtina Ukmergės r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, buvo stebima. Tabore gyvenančią romo ir lietuvės šeimą, vedėjos teigimu, nuolatos lankė savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus darbuotojai.

Vaiko teisių apsaugos specialistė (specialybė – visuomenės mokslų mokytoja, VPI) A. Leonavičienė savo tarnybos kaltės nemato: „Negalėjome numatyti“.

Gavę pranešimą apie kūdikio mirtį, vaiko teisių specialistai nuvyko į taborą, bet neva nepastebėjo jokių smurto požymių. Jiems pasirodė, kad vaikas užduso.

Ekspertai nustatė, kad vaikas buvo stipriai mušamas per pilvą. Plyšę kepenys ir žarnynas. Tėvas buvo sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Po dviejų savaičių romas buvo paleistas su pasižadėjimu neišvykti ir nesiartinti prie šeimos. Ukmergėje buvo sudaryta komisija, kuri tyrė vaiko teisių specialistų veiksmus. Komisija konstatavo, kad tokio atvejo nebuvo galima numatyti.

A. Leonavičienė aiškino, jog šioje šeimoje jos skyriaus darbuotojai lankėsi tik todėl, kad pirmąjį vaiką motina pagimdė būdama nepilnametė. Vaiko teisių specialistė leido sau daryti prielaidą, kad vaikutis buvo ne muštas, o tiesiog stipriai purtytas.

Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja Reda Liubomirskienė: dirba darbą ar imituoja?

Vilniaus apygardos prokuratūros 1-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl Ukmergėje nužudyto kūdikio. Vaiko tėvui pareikšti įtarimai dėl mažamečio nužudymo ir artimo šeimos nario nužudymo. 

Parengta pagal www.lrytas.lt inf. 

Nuotr. D. Umbraso

13 komentarai

 1. Ta Leonavičienė turėjo lėkt iš darbo jau prieš daugiau nei dešimt metų,kai atidavė šešiametį Valentiną Ališauską nužudyti patėviui. Vaikiukas LIUDIJO TEISME, kaip patėvis muša jį, o Leonavičienė po teismo grąžino vaiką gyvent su tuo pačiu patėviu. Ir nieko jai.
  O dabar istorija kartojasi su čigonais-ir vėl jai nieko.
  Kas jos stogas, po galais??

 2. pofik tos socialines,va kur mentai ziuri?? turejo kelt bylas ,uzdaryti ir t.t. pofik petrauskui,svarbu mazas nusikalstamumas popieriuose!

 3. Atsakysime. Informacija ruošiama.

 4. Policija. kad reaguotų, turi gauti info iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos. Negauna. Taip kad ne M. Petrauskui reikia adresuoti komentarą. P.S. Ačiū, kad skaitote.

 5. Jhgdbkcfvkd

 6. Tokias darbuotojas senai ismesti laikas! Is viso jos ten nieko neveikia, papuosalai gryni! Vaikus atiduoda nusi… visais atzvilgiais motinai, kuri dejus skersa ant tu vaiku. Auga kaip benamiai, svarbu,kad pinigus gautu!

 7. o vilniaus gatvee gyvenacigone tamara arlaviciene ji siuncia elgetauti vaida sukiene neigalia ir os dukra gita sukyte kada baigsis tas elgetavimas

 8. eik nx lope jabanuta kokius pinigus nekiskit noses ten kur nko nezinate mano brolis nekaltas zertvos kurva

 9. jus neperdauk lojot nx ne uzpiskite vps nekaltas gandonai kurva jis netoks koks galvojete patciulpk byby leaonavitcene ta zertva vps neko nezina anonomas ne kalbekite ko nereike jasna leonavitcene toke suka ji visada tauske ko nereike ji prie mano vaiku prisipisa ta zertva

 10. ira tokiu kur tik vaikus atimti del pinigu kat algas gautu didesnies ir zmogu sodinti nekalta per viena drauge su kita susitarios kaip pasodinti ir apsmeisti ji

 11. ************ ADMIN Komentara sištrintas dėl tautinės nesantaikos kurstymo

 12. ************* ADMIN. Komentaras pašalintas dėl daugybės keiksmažodžių.

 13. Už nužudymą nubausti tuo pačiu,kulka i kakta be teismo

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!