Home / Aktualijos Lietuvoje / Japonijos logistikos kompanija ieško partnerių Lietuvoje

Japonijos logistikos kompanija ieško partnerių Lietuvoje

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius penktadienį susitiko su Lietuvos Respublikos garbės konsulu Japonijoje Shigehiro Komaru ir jo vadovaujama japonų verslininkų delegacija: pristatė jiems šalies investicijų, verslo klausimus ir aptarė galimas bendradarbiavimo kryptis.

Susitikime ministras M. Sinkevičius pakvietė Japonijos verslininkus aktyviau investuoti mūsų šalyje. Ministro teigimu, Lietuvos geografinė padėtis ir neužšąlantis Klaipėdos uostas Japonijos pramonei gali pasitarnauti kaip vartai į Europos Sąjungos valstybes, be to, mūsų šalies specialistai yra išsilavinę profesionalai, čia išplėtota moderni infrastruktūra.

Lietuvos Respublikos garbės konsulas Japonijoje S. Komaru informavo, kad jo vadovaujama logistikos kompanija „Fukuyama Transporting“ domisi investicijomis Lietuvoje – ieško logistikos partnerių. Pasak jo, Lietuva turi puikias galimybes ateityje tapti logistikos centru tarp Rytų ir Vakarų.

S. Komaru pažymėjo, kad jis yra suinteresuotas kuo glaudesniais abiejų šalių santykiais, ir sakė siekiantis plėtoti atskirų Japonijos regionų bendradarbiavimą su Lietuva.

Japonija – viena iš didžiausių pasaulyje automobilių, elektronikos, mašinų ir įrenginių, plieno ir spalvotųjų metalų, laivų, chemijos, tekstilės, maisto produktų gamintojų. Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta 2015 metais sudarė 87,2 mln. Eur: eksportas – 48,7 mln. Eur, importas – 38,5 mln. Eur.

Šiuo metu didžiausi Japonijos investuotojai Lietuvoje – JTI (tabako gaminiai), „Nippon Kaiji Kyokai“ (verslo paslaugos), „Fujitsu“ (kompiuterių remontas, IT paslaugos), „Hitachi“, „Panasonic“ (pardavimas ir rinkodara), „Yazaki“ (automobilių laidai).

Lietuvos banko duomenimis, 2015 m. pabaigoje Japonijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje siekė 0,49 mln. Eur ir sudarė apie 0,004 proc. visų šalies sukauptų TUI.

Ūkio ministerijos informacija

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!