Home / Mano Seimas / Seimo nario teigimu, VĮ Ukmergės miškų urėdija panaikinta nebus
J. Varžgalys savo priimamajame

Seimo nario teigimu, VĮ Ukmergės miškų urėdija panaikinta nebus

Lietuvos Respublikos Seimas kasmet renkasi į dvi eilines sesijas: rudens ir pavasario. Kaip ir kasmet, kovo 10 – ąją dieną Seime prasidėjo pavasario sesija, kuri tęsis iki birželio 30 d..  Susisiekus su politiku, išrinktu atstovauti Ukmergės rajono žmonėms,  Juozu Varžgaliu, pasidomėjome, kokie svarbiausi klausimai bus svarstomi eilinėje antrojoje sesijoje ir koks likimas laukia mūsų VĮ Ukmergės miškų urėdijos.

Darbotvarkėje darbo kodekso, miško urėdijų ir alkoholio ribojimo klausimai

   Šioje sesijoje bus aptarti klausimai ir priimtos įstatymų pataisos apimant daugelį sričių. Trumpai aptariant pavasario sesijos darbotvarkę išskyrėm 3 pagrindinius svarstymui pateiktus klausimus. Aptariant generalinę miškų urėdijos reformą verta paminėti, kad bus įkurta viena įmonė visoj Lietuvoj su 25 padaliniais. 25 padalinius sudarys apjungtos urėdijos ir jos bus pavaldžios pagrindinei įmonei, juridiniam asmeniui. Rajonų urėdijos išliks tokios, kokios yra, tačiau be juridinio statuso.

   Kitas svarbus punktas šioje reformoje yra tai, kad bus atskiriamas medienos pardavimas. Iki šiol, esant 42 miškų urėdijoms, aukcionų medienai įsigyti buvo 42. Po reformos tokio tipo aukcionų liks vienas. Be abejonės kyla klausimas, ką gi darys smulkusis verslas, t. y. mažos lentpjūvės? Pašnekovas patikino, kad joms bus palikta 10 proc. ploto, kad smulkiojo verslo atstovai, užsiimantys medžio perdirbimu, galėtų įsigyti medienos vietoj. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos  narių nuomonė generalinės miškų urėdijos klausimu nėra vieninga. Anot J. Varžgalio, įstatymo pateikimui buvo pritarta, tačiau jis visų frakcijos narių netenkina. Šio įstatymo svarstymo metu bus išsakytos įvairios nuomonės ir ieškoma kompromisų. Šiuo metu Ukmergės rajono miškų urėdija

gali lengviau atsikvėpti, nes neoficialiais duomenimis, Ukmergės urėdija išlieka ir prie jos bus prijungtos kitos, mažesnės urėdijos. Seimo narys apgailestauja, kad vykstant reformai nebuvo pagalvota apie žmones. Ši reforma neapsieis be etatų mažinimo urėdijose, o apie klausimą, ką daryti tiems žmonėms, kurie praras darbo vietas iki pensijos likus vos keliems metams, nepagalvota. Preliminariais duomenimis, planuojama per visą Lietuvą atleisti apie 400 darbuotojų. Taigi, teks svarstyti atleistų darbuotojų užimtumo klausimą. Vakar įvyko šio įstatymo pateikimas ir dabar jis yra svarstymo stadijoj. Numatoma įstatymo priėmimo data yra balandžio 6 – a diena.

   Kitas svarbus klausimas pavasario Seimo darbotvarkėje yra naujasis darbo kodeksas. J. Varžgalio teigimu, trečiadienį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo apsvarstyti iškilę klausimai ir surastas kompromisas jiems spręsti. Taigi greitu metu galima tikėtis naujojo darbo kodekso įstatymo pateikimo, o  jau balandžio – gegužės mėnesį svarstymo ir jo priėmimo.

   Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija yra alkoholio kontrolės šalininkai. Todėl ir šios sesijos metu bus sugrįžta prie alkoholio politikos griežtinimo. Į darbotvarkę bus įtrauktas alkoholio pardavimo vėlinimo klausimas. Tikėtina, kad jo įsigyti bus galima tik nuo 12:00 arba nuo 13:00 val.,  siūloma, kad svaigiuosius gėrimus įsigyti būtų galima tik atsiskaitant kreditine kortele. Grynaisiais už alkoholį atsiskaityti galimybės nebūtų. Kaip tai bus padaryta politikas kol kas pasakyti negali, nes tai dar bus svarstoma šios sesijos posėdžių metu. Galimas dalykas, kad bus atsisakyta drastiškų priemonių. Viena jų būtų alkoholio parduotuvių nebuvimas 200 metrų spinduliu nuo mokymo įstaigų.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!