Home / Gyvenimas / Laisvalaikis / Rečioniškiai nusprendė gyventi gražiau

Rečioniškiai nusprendė gyventi gražiau

 

Rečionių gyvenvietė visada galėjo pasigirti gražių sodybų gausa, o šiandien tokia sodyba – beveik kiekviena. Tačiau vien gražaus savo kiemo rečioniškiams pasidarė maža. Pernai Rečionių bendruomenė susivienijo ir sutvarkė Kurėnų ežero paplūdimį, o praėjusią savaitę puolė tvarkyti kaimo aplinką.

Antradienio popietę, vedini meno vadovės ir bendruomenės tarybos narės Ritos Čižiūnienės, į talką rinkosi jaunieji rečioniškai – daugiausiai pradinių klasių mokiniai, kurie per porą valandų apžygiavo visas pakeles, Viktoro Bergo ąžuolų giraitę, skverą ir kitas Rečionių erdves rinkdami po žiemos susikaupusias šiukšles. Tokia vaikų talka Rečionyse kasmetinė. Skatinti pagarbą savo aplinkai, atsakomybę ir darbštumą niekada ne per anksti.

Sekmadienį į talką rinkosi gausus būrys vyresnių tvarkos entuziastų. Buvo užsimota sutvarkyti apleistą taką per buvusio vaikų darželio teritoriją. Šis pastatas ir sklypas priklauso savivaldybei, jau daug metų vis bandomas parduoti, nesulaukia ne tik pirkėjo, bet ir tinkamos priežiūros. Smagu, kad į talką susirinko ne tik gyventojai, kurie tuo taku kasdien keliauja į Rečionių universalų daugiafunkcį centrą ar savo sodus, bet ir rečioniškiai, gyvenantys kitame kaimo gale ir į šią teritoriją beveik neužklystantys, tačiau panorę padėti savo kaimynams. Po talkos susirinkusieji su šypsena kalbėjo, kad šis takas taip kaip dabar atrodė prieš, berods, 14 metų.

Kasmet prireikus rimtesnės technikos į pagalbą atskuba ir didieji Rečionių ūkininkai. Šiemet jiems jau reikia padėkoti už į Kurėnų ežero pakrantę atvežtus akmenis ir pagalbą tvarkant atliekų konteinerių aikštelę. Už pastarosios aikštelės savanorišką tvarkymą rečioniškiai dėkoja ir Akinių šeimai. O dėl nuolat besikaupiančių stambiagabaričių atliekų aplinkinių kaimų gyventojams grūmojame kumščiu. Kiekvienas rečioniškis jau žino, kur tikroji tokių atliekų vieta. Ir kitiems norime priminti, kad padangas, baldus, buitinę techniką, statybos laužą ir kitas stambias buities atliekas nemokamai priima Didelių gabaritų atliekų aikštelė Ukmergėje, Gerseniškių gatvėje.

Janina Stancikaitė – Strikienė informacija

2 komentarai

  1. Gal parduotuveje langus galetumete istiklinti, o ne sau teritorija kitu pagalba ruosti

  2. Almnkzaaa-iaformation found, problem solved, thanks!

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!