Home / Verslas / Kodėl lietuviški maisto produktai užsienyje yra pigesni nei ten, kur pagaminti?

Kodėl lietuviški maisto produktai užsienyje yra pigesni nei ten, kur pagaminti?

Lietuviški varškės sūreliai „Magija“ Lenkijoje parduodami pigiau
Šaltinis: 15min

Po įvairias šalis keliaujantys Lietuvos gyventojai pastebi, kad lietuviški produktai svetur neretai kainuoja mažiau nei tėvynėje. Užsienyje pigiau galima nusipirkti lietuviškų saldainių, šokolado, pieno ar sūrelių „Magija“. Mažesnės kainos – ne tik skirtingų mokesčių pasekmė.

15min skaitytoja Viktorija Kavaliauskaitė, apsipirkinėdama Lenkijoje, pastebėjo, kad AB „Žemaitijos pieno“ gamybos varškės sūreliai „Magija“ ten kainuoja pigiau nei Lietuvoje.

„Kainų skirtumą pastebėjome atsitiktinai. Iš tikrųjų šią lietuvišką prekę Lenkijoje pamatėme pirmą kartą. Vien dėl to sugalvojome palyginti kainas, o palyginę likome labai nustebę. Lietuvoje sūrelis kainuoja 39 euro centus, o Lenkijoje – 1,09 zloto, o tai 26 euro centai“, – pasakojo Viktorija.

Moteris klausė, kodėl Lietuvoje šis produktas kainuoja 13 centų brangiau?

Viktorijos Kavaliauskaitės kvito nuotr.

Tai nesunku paaiškinti – maisto produktams Lenkijoje galioja 8 proc. PVM, o Lietuvoje – 21 proc. Tačiau kainos skirtingos ne tik dėl skirtingo PVM. Specialistai teigia, kad mūsų šalies gamintojai užsienio rinkoms kartais nustato mažesnes kainas nei namie.

Rinkodaros ekspertas, „BrandScatter“ vadovas Tomas Dambrauskas mano, kad taip elgiamasi dėl konkurencijos. Norėdama būti konkurencinga Lenkijos rinkoje, bendrovė „Žemaitijos pienas“ turi sumažinti savo pelną ir siūlyti daug mažesnes kainas prekybos centrams Lenkijoje.

„Jei „Žemaitijos pienas“ siūlytų tokias kainas kaip Lietuvoje, Lenkijos prekybos centrams neapsimokėtų užleisti prekybos vietos sūreliams, kurie nėra konkurencingi jų rinkoje ir geriau rinktųsi kito gamintojo produktą. O jei įmonė turi tikslą tapti tarptautiniu prekės ženklu – jie tikrai gali savikainą mažinti ir investuoti į savo žinomumo didinimą“, – teigė jis.

T.Dambrauskas sako, kad reiktų suprasti ir tai, kad galutinę kainą diktuoja prekybos centrai: „Gali būti, kad prekybos centrų Lietuvoje ir Lenkijoje antkainis yra skirtingas.“

„Žemaitijos pieno“ atstovai situaciją komentuoti atsisakė.

Anksčiau rašyta, kad kai kurie lietuviški produktai Didžiojoje Britanijoje, pavyzdžiui, krabų lazdelės ir šokoladas, yra pigesni nei Lietuvoje. Tai – taip pat bandymas įsiveržti į užsienio rinką, kad ir su nuostoliais.

 

 

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!