Home / Aktualijos Lietuvoje / Neteisėtai Lietuvos sieną perplaukusį Rusijos pilietį teismas leido suimti mėnesiui

Neteisėtai Lietuvos sieną perplaukusį Rusijos pilietį teismas leido suimti mėnesiui

15min nuotr. / Rusijos pareigūnas atvesdintas į teismą
Šaltinis: 15min

Lietuvos pasieniečiai sulaikė Rusijos pareigūną, kuris neteisėtai kirto valstybės sieną. 15min šaltinių žiniomis, rusas perplaukė Šešupės upę ir išlipo Lietuvos teritorijoje. Sulaikytasis buvo išgėręs, aiškino, kad pasiklydo. Tyrimas atliekamas pagreitinta tvarka – sekmadienį Rusijos pilietis buvo atvesdintas į teismą. Teismas leido jį suimti mėnesiui.

Tai įvyko šeštadienio rytą, apie 7 valandą, Šakių rajono Žiūrų kaimo prieigose.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, kuris perplaukė Šešupės upę ir išlipo Lietuvos pusėje. Jis vilkėjo rūbus.

Patikrinę sulaikytąjį, pareigūnai išsiaiškino, kad jis – Rusijos valstybės pareigūnas. Redakcijos šaltiniai teigia, kad, pirminiais duomenimis, vyras tarnauja Rusijos pasienio tarnyboje. Tačiau ši informacija dar tikslinama.

Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius 15min sakė, kad sulaikyto Rusijos pareigūno bylą tikimasi jau kitą savaitę perduoti teismui.

„Vidaus reikalų ministras apie įvykį yra informuotas. Sulaikytasis aiškina, kad pasiklydo. Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Procesas bus vykdomas pagreitinta tvarka, tikimasi, kad kitą savaitę byla bus atiduota į teismą“, – 15min sakė K.Vaitkevičius.

Pats vidaus reikalų ministras E.Misiūnas naujienų agentūrai BNS sakė, kad sulaikytasis neturėjo asmens dokumentų ir buvo išgėręs – įpūtė 1,8 prom.

„Mūsų interesas yra, kad įvyktų pagreitintas procesas ir byla kuo greičiau keliautų į teismą. Šiuo metu sulaikytasis yra mūsų patalpose“, – BNS sakė VSAT vadas Renatas Požėla.

Tauragės apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Bylą kuruos prokuroras Gintautas Tranelis.

Sekmadienį Lietuvos pareigūnai sulaikytą Rusijos pilietį, vilkintį karine uniforma, atvedė į Tauragės rajono apylinkės teismą, kad būtų paskirta kardomoji priemonė.

Prokuroras prašė, kad Rusijos pilietį būtų leista suimti mėnesiui. Jo prašymas buvo patenkintas.

VSAT šitos situacijos nekomentuoja, nes įvykio detalės sudaro ikiteisminio tyrimo medžiagą.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas, visą medžiagą gali teikti prokuroras. Galiu pasakyti, kad buvo pažeidimų ir pasienyje su Baltarusija, ir su Rusija, yra sulaikytųjų, yra uždarytų“, – BNS sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pasieniečiai prižiūri teritoriją nuo Šakių iki Marijampolės.

Sekmadienio popietę virš šio pasienio ruožo skraidė iš Zoknių pakilęs orlaivis „Beech 200T Super King Air“.

filghtradar24.com nuotr./Orlaivio „Beech 200T Super King Air“ kelias

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!