Home / Aktualijos Ukmergėje / Ką žinome apie karšto vandens kainas?

Ką žinome apie karšto vandens kainas?

UAB „Ukmergės šiluma“ tai vienas iš didžiausių „ryklių“ Ukmergės rajone, kuris gyvuoja mokesčių mokėtojų sąskaita.

 Kuo daugiau priklausančių nuo UAB „Ukmergės šiluma“ vartotojų, tuo labiau  apetitas auga. Centralizuotas šildymo ir karšto vandens tiekimas tiesiog įkalina vartotojus, nes realiai šiai dienai kaip ir kito varianto nėra. Sakysite yra – atsijungti nuo centralizuoto šildymo ir įsirengti autonominį šildymą savo patalpose, bet kiek tokių vartotojų Ukmergės rajone yra? Kokius kelius turi praeiti patalpų savininkas, norėdamas atsijungti? Kokias išlaidas jis patiria? Apie tai rašysime kituose mūsų straipsniuose.

Šį kartą pradėsime nuo karšto vandens.

2017 m. liepos 31 dieną Mindaugas Tamošiūnas ir Romas Nepraustys įteikė prašymą Seimo nariui Juozui Varžgaliui  „Dėl Ukmergės šilumos vartotojams iškilusių problemų“. Mindaugas Tamošiūnas ne vieną kartą išsakė problemas  Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžių metu, bet į tai nebuvo atsižvelgta, o vyko tik  teorinis UAB „Ukmergės šiluma“ atsirašinėjimas.

Seimo nario iniciatyva  UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriaus pavaduotojas Raimondas Kaselis du kartus per mėnesį susitinka su ukmergiškių atstovais diskutuoti šilumos ūkio klausimais.

Pirmas klausimas – karštas vanduo:

UAB „Ukmergės šiluma“ šaltą vandenį perka po 1,71 EUR/M3, pašildymui skaičiuoja: 1 m3 vandens54,25 kwh šilumos. Tai kainuoja 3,04 EUR, viso : 4,75 EUR. Kodėl vartotojai moka 5,24 EUR už M3. Karšto vandens per metus Ukmergės vartotojai sunaudoja apie 120 000 m3.  Yra įvairių aiškinimų – netektys, vartotojų skolos ir t.t.

Kodėl dorai mokantis mokesčius vartotojas yra apgaudinėjamas?

Karšto vandens prietaisų aptarnavimas. 

Už karšto vandens prietaisų aptarnavimą gyventojai moka kiekvieną mėnesį po 0,83 EUR cento. Atsiėmus šilumos ūkį to mokesčio nebuvo ir nereikėjo. Kai V.Paknys tapo Ukmergės raj. Meru, tas mokestis atsirado. Karšto vandens skaitliukas tarnauja 8 metus, jų kaina apie 16 EUR, 2 patikros po 6 EUR, viso : 28 EUR. Vartotojai moka už skaitliuką 96 mėnesius po 0,83 EUR centus, viso : 79,68 EUR, skirtumas – 51,68 EUR, vartotojų yra apie 6500, kurie viso sumoka – 335 920 EUR, o į metus po 42 000 EUR.

Klausimas – teisingas mokestis ar ne?

Iniciatyvių Ukmergės miesto vyrų pasiektas pirmas mažutis rezultatas – „Vartotojai informaciją apie sunaudotą karštą vandenį gali teikti kubinio metro šimtosiomis dalimis (t.y. du skaičiai po kablelio).

Mindaugas Tamošiūnas ir UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriaus pavaduotojas Raimondas Kaselis

 

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!