Home / Aktualijos Ukmergėje / Lietuvos žmogaus teisių centras kviečia į nemokamas filmo peržiūras ir diskusijas apie smurtą šeimoje Lietuvos regionuose.

Lietuvos žmogaus teisių centras kviečia į nemokamas filmo peržiūras ir diskusijas apie smurtą šeimoje Lietuvos regionuose.

Lapkričio 28 d. – gruodžio 4 d., Lietuvos regionuose vyks nemokamos filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūros. Po filmo žiūrovai kviečiami neišsiskirstyti ir likti diskusijose, kuriose bus kalbama apie dažniausiai Lietuvoje pasitaikantį žmogaus teisių pažeidimą – smurtą šeimoje. Renginių ciklas „Telkiamės prieš smurtą“ aplankys Kelmę, Panevėžį, Šiaulius ir Ukmergę.

Filmas „Mūšiai už uždarų durų“ pasakoja penkių moterų iš penkių valstybių istorijas. Nors visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas šeimoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės padėties. Penkios moterys išdrįsta pasakyti jam „ne“ ir padedamos artimųjų, valdžios institucijų arba pačios vienos nutraukia jas ir jų vaikus luošinusius santykius. Filmas suteikia viltį, kad net ir labai sunkioje situacijoje galima rasti išeitį.

Po filmo vyksiančiose diskusijose „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“ dalyvaus smurto srityje dirbantys specialistai – policininkai, savivaldybių darbuotojai, nevyriausybininkai, papasakosiantys apie savo darbo kasdienybę ir bei svarstysiantys, kaip padėti aukoms efektyviau. Įėjimas – laisvas.

Peržiūros ir diskusijos vyks jungiantis prie pasaulinės 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu iniciatyvos.

Renginių ciklą organizuoja Lietuvos žmogaus teisių centras ir žmogaus teisių portalas manoteises.lt, renginių partneriai – Lygių galimybių plėtros centras, Švedijos institutas, Europos Komisija.

Renginių regionuose tvarkaraštis:

Lapkričio 28 d., 17 val. „Telkiamės prieš smurtą Kelmėje“, Kelmės jaunimo centre, J. Janonio g. 11, Kelmė;

Lapkričio 29 d., 17.30 val. „Telkiamės prieš smurtą Panevėžyje“, kino centre „Garsas“, Respublikos g. 40, Panevėžys;

Gruodžio 1 d., 15.30 val. „Telkiamės prieš smurtą Ukmergėje“, Ukmergės kraštotyros muziejus, Kęstučio a. 9 , Ukmergė;

Gruodžio 4 d., 17.30 val. „Telkiamės prieš smurtą Šiauliuose“, Chaimo Frenkelio viloje, Vilniaus g. 74, Šiauliai.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!