Home / Piliečių tribūna / M.M. Tamošiūnas: Ką nuslėpė rajono vadovai?
Giedriaus Auglio/ukmergesmedija.lt nuotr. / Atliekų konteineriai

M.M. Tamošiūnas: Ką nuslėpė rajono vadovai?

Jau nuo 2010 metų, kada buvo patvirtinta rajono taryboje rinkliava už atliekų surinkimą, dauguma žmonių ir verslo įmonių buvo nepatenkinti ir piktinosi, kad reikia mokėti ir už gyvenantį žmogų, ir už gyvenamojo ar gamybinio pastato ploto kiekvieną kvadratą.

Tačiau daugiausia neaiškumų tiek gyventojams, tiek verslui iškilo kai atliekas ėmė tvarkyti konkursą 2013 m. laimėjusi įmonė “Ekonovus”. Tik šią savaitę rajono tarybos nariams iš opozicinių frakcijų, Regimantui Baravykui ir Romui Pivorui, kartu su miesto bendruomenės nariais pavyko iš mero išgauti dokumentus, kurie aiškiai parodo, kad atliekų surinkimo operatoriaus “Ekonovus” įsipareigojimas pastatyti atliekų rūšiavimo liniją už maždaug 1,5 – 2 mln. litų liko neįvykdytas. Dėl tuometinio mero Vydo Paknio ir administracijos direktoriaus Stasio Jackūno neveiklumo, kurie nesugebėjo per pusę metų skirti žemės sklypo atliekų surinkimo operatoriui.

”Ekonovus” neįrengė rūšiavimo linijos, tačiau savivaldybės taryba patvirtino rinkliavos tarifus, į kuriuos įskaičiuoti ir rūšiavimo linijos įrengimo kaštai. Ilgą laiką rajono vadovai, meras R. Janickas ir administracijos direktorius S. Jackūnas tai neigė. Tačiau Viešųjų pirkimų tarnyba 2017 m. lapkričio 7 d. savo išvadoje konstatavo, kad perkančioji organizacija neatsisakydama atliekų rūšiavimo linijos įrengimo darbų ir atitinkamai neperskaičiuodama atliekų tvarkymo paslaugos įkainio, į kurį įskaičiuoti ir atliekų rūšiavimo linijos įrengimo kaštai, pažeidė įstatymą. Po paskutinio susitikimo su rajono vadovais jie tai pripažino.

Tačiau visi rajono gyventojai ir verslo subjektai jau sumokėjo ir dabar moka pagal padidintus tarifus, į kuriuos įskaičiuota ir neegzistuojanti atliekų rūšiavimo linija.

Kyla klausimas, kieno interesus atstovauja meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas. Ar rajono gyventojų ir vietinio verslo, ar turtingo atliekų surinkimo operatoriaus ”Ekonovus”?

Siūlau:

  1. Rajono vadovams organizuoti atliekų tvarkymo paslaugos įkainio perskaičiavimą;
  2. Apsvarstyti galimybę įrengti atliekų rūšiavimo liniją, taip kaip numatytą paslaugos pirkimo dokumentuose.

Ukmergės miesto bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Tamošiūnas

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!