Home / #atnaujinkimeUkmerge / Ant ligoninių sujungimo slenksčio

Ant ligoninių sujungimo slenksčio

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

        Pirmadienio rytą Širvintų rajono savivaldybės tinklapyje visai netikėtai pasirodė kvietimas į pasitarimą – diskusiją dėl Širvintų ligoninės reorganizavo. Vos ne paskutinę minutę pasirodęs skelbimas bei laikas darbo metu greičiausiai ir lėmė, kad nė vienas širvintiškis joje nedalyvavo. Salėje sėdėjo keletas Tarybos narių, administracijos darbuotojų, svečiai iš Ligonių kasų bei Ukmergės. Kaip sužinojome vėliau, Tarybos nariai apie planuojamą pristatymą žinojo jau penktadienį. Nuo pirmų minučių buvo akivaizdu, kad kvietimas į pasitarimą nebuvo tikslus. Vyko elementarus projekto pristatymas.

     DSC_0012 Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas pristatė esamą situaciją ir papasakojo, kaip būtų sujungus abi ligonines. Meras pasakojo, kad galvojama apie transportą, kuriuo ne tik pacientai nuvyktų į ligoninę, bet ir juos lankantys giminaičiai galėtų pavažiuoti. Meras teigė, kad ligoninę perimtų su visomis skolomis, kurias tikimasi greitu laiku sumažinti. Tačiau meras pabrėžė, kad sujungus ligonines bus keliami medikų darbo užmokesčiai.

      Ukmergės ligoninės vyr.gydytojas Rimvydas Civilka pasakojo, kokias paslaugas gautų širvintiškiai. Jis žadėjo, kad paslaugų kiekis konsultacinėje poliklinikoje nemažės, o gerės. R.Civilka kalbėjo apie jaunų specialistų pritraukimą. Pasak vyr.gydytojo, širvintiškiai Ukmergėje nebus skriaudžiami, jais bus rūpinamasi taip pat, kaip ir ukmergiškiais. Jis akcentavo, kad jau dabar nemaža dalis širvintiškių atvažiuoja pas medikus Ukmergėje.  Tiesa, vadovas minėjo, kad specialistai į Širvintas atvažiuos dažniau nei vieną kartą per mėnesį.

       DSC_0009Teisininkė Aušra iš Ukmergės papasakojo teisinius ligoninių jungimo aspektus, reikalingus dokumentus, įsipareigojimus, apsidraudimus abiems pusėms. Ji garantavo, kad visiems darbuotojams bus pasiūlytas kitas darbas. Tiesa, šis siūlymas negalios pensijos sulaukusiems darbuotojams. Nesutikusiems su pasiūlymais darbuotojams bus išmokėtos šešių mėnesių kompensacijos. Pasak teisininkės, masinio darbuotojų atleidimo nebus.

     Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus itin gyrė Širvintų ir Ukmergės rajonų merus už pavyzdį, kaip galima gražiai susitarti ir taupyti lėšas. Čia pat prisiminė, kad Ligonių kasos kreipėsi į teisėsaugą dėl Širvintų merės neteisėtų veiksmų atleidžiant rajono sveikatos priežiūros vadoves. Tuo lyg ir norėdamas parodyti, kad ne visada merus giria. Ligonių kasų vadovas kalbėjo, kad tokie sprendimai yra labai nepopuliarūs politiškai, bet jie itin jautrūs ir aktualūs ypač senėjančiai bendruomenei. Pasak jo, šiai idėjai pritaria ir Sveikatos apsaugos ministras. Tad V.Mockus pakvietė ministro partijos atstovus palaikyti ligoninių jungimą. Jis net „išdavė idėją fix“ – neva likusiose tuščiose ligoninės patalpose galėtų įsikurti Vilniaus globos įstaiga. Ligonių kasų direktorius kalbėjo ir apie medikų populiarumą, jie net įtraukiami į partijų sąrašus rinkimų metu.

       DSC_0008Tarybos narys Vidmantas Mateika paprašė nekalbėti nepagarbiai apie medikus, nes jų yra ir salėje, ir labai gerų. V.Mateika pasisakydamas atviravo, kad žavisi tokiu veikliu Ukmergės rajono meru, kuris rūpinasi savo rajono įstaiga ir ieško galimybių jai išgyventi. „Norėčiau, kad toks meras vadovautų mūsų rajonui,“ – prasitarė Tarybos narys ir sukėlė vicemerės Irenos Vasiliauskienėsnepasitenkinimą. Vicemerė visus ramino: „Nereikia emocijų, dabar ieškome išeities“.

      V.Mateika kalbėjo apie tai, kad jis – Tarybos narys – oficialiai pirmą kartą girdi apie ketinimą jungti ligonines, nors akivaizdu, kad dialogas tarp rajonų vyksta seniai. Jis stebėjosi, kodėl reikia taip slėpti informaciją nuo opozicijos. V.Mateikai priminus, kad atleidus visai neblogai besitvarkančią L.Meškauskienę ir pastačius savo pasirinktą vadovą, ligoninė grimzdo į skolas. Laikina ligoninės direktorė Elona Pečiukaitienė reikalavo įvardinti blogumus.

     DSC_0019Tarybos narys Romas Zibalas domėjosi, ar jis, gimęs Ukmergėje, turės galimybę numirti Širvintose, tai yra – ar Širvintose veiks palaikomasis skyrius. Jam buvo atsakyta, kad palaikomasis skyrius veiks ir jei bus paklausa, jis bus plečiamas.

         Jo partietis, Tarybos narys Remigijus Bonikatas –atvirkščiai, domėjosi, kaip bus kai globos skyriuje stos žmogui širdis. Kas jį gaivins? Jam atsakyta, kad gaivinti moka kiekvienas gydytojas, be to, tam yra greitoji pagalba.

       „Krašto naujienoms“ rūpėjo, kokios konkrečios paslaugos po galimo sujungimo bus teikiamos širvintiškiams Širvintose, o kurių teks važiuoti į Ukmergę. Atsakyta, kad liks palaikomasis skyrius, bus papildomas greitosios medicinos pagalbos automobilis. Pasak vadovo, išliks ir rentgenas bei bus atliekami tyrimai. Į Ukmergę teks važiuoti gulant į stacionarą. Planuojamas stacionarių paslaugų plėtimas.

        „Širviui“ pasiteiravus, iš kur toks gerumas ir kam reikalinga jiems skolose paskendusi ligoninė, meras atsakė, kad galvoja į priekį ir mato, kad mažėjant gyventojų skaičiui, kitaip ligoninės neišsaugos. Meras neslėpė, kad dialogas dėl prijungimo vyksta ir su Anykščiais.

*******

       DSC_0046Susitikime kiti galimi ligoninės gelbėjimo variantai nebuvo svarstomi.

    Pagal numatytą planą, gegužės mėnesio Tarybos posėdžiuose turėtų būti abiejų rajonų Tarybų sprendimai, pritariantys sujungimui. Tuomet liepą prasidėtų konkretūs darbai. Vienas pirmųjų darbų – įteikti atleidimų lapelius darbuotojams ir siūlyti jiems naują darbą. Jei viskas eitų pagal numatytą planą, tai nuo 2019 m. sausio 1 d. Širvintų ir Ukmergės ligoninės jau taptų vienu dariniu.

        Tad dabar viskas priklausys nuo Širvintų ir Ukmergės tarybos narių balsavimo.

Pirminis šaltinis www.krastonaujienos.lt

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!