Home / Aktualijos Ukmergėje / Kaimynų akimis – Ukmergės ligoninė

Kaimynų akimis – Ukmergės ligoninė

 

/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

Kol politikai sprendžia, kaip pasielgs su Širvintų ligonine, kol kuriami planai ir planeliai, įvairūs pažadai, nusprendėme pasižvalgyti po Ukmergės ligoninę. Paskambinus pasiteirauti, vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka iškart sutinka susitikti ir aprodyti.

      VšĮ Ukmergės ligoninėje dirba 458 darbuotojai, iš jų 110 gydytojų, 198 slaugytojai, 112 pagalbinio personalo. Vyr.gydytojas R.Civilka pasakoja, kad nuolat kolektyvas papildomas naujais specialistais. Štai dabar vienas kardiologas išėjo į užtarnautą poilsį. Tačiau jį netrukus pakeis jaunas ir gabus specialistas, kurio rezidentūros studijas apmoka ligoninė. Ligoninėje dirbantys medikai gali pasigirti stažuotėmis ne vienoje užsienio klinikoje.

DSC_0046Šiuolaikinis remontas

     Pamačiusi administracijos patalpas pagalvoju: „seniena“. Pastebėjęs mano žvilgsnį, R.Civilka pasakoja, kad pirmiausia norėjo suremontuoti tas patalpas, kuriose kasdien lankosi ir gydomi pacientai. Vėliau įsitikinu, kad išties neremontuotos ligoninėje tik administracijos patalpos, o šiuo metu remontas vyksta Vaikų ligų skyriuje. Visur kitur jauku ir modernu. Dauguma palatų vienvietės ir dvivietės. Galima pasirinkti ir komercinę palatą.

      „Mažesnių ligoninių privalumas yra tas, kad pacientai sulaukia daugiau medikų dėmesio. O mūsų ligoninė yra geografiškai patogioje vietoje, tad neatsitiktinai pacientai atvyksta iš skirtingų Lietuvos kampelių,“ – atvirauja vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka.

Palanki naujagimiui ligoninė

     DSC_0009 Pirmiausia užsukame į patį džiugiausią skyrių – Akušerijos – ginekologijos. Šiuo metu jame viena gimdyvė. Ką tik pagimdžiusi mamytė su mažyliu vienvietėje palatoje. Čia pat už durų visi patogumai: dušas, tualetas. Moteris atvykusi gimdyti iš Vilniaus, nes čia gimdė ir pirmuosius du vaikus. Ant rankų sūpuojanti jaunėlį, moteris pasakojo, kad čia labai geros sąlygos, kad sulaukia daug medikų dėmesio, nėra konvejerio jausmo. Moteris įsikūrusi dvigulėje lovoje.

     DSC_0011Ukmergės ligoninė 2016 m. sausį pripažinta palankia naujagimiui, čia didelis dėmesys skiriamas natūraliam kūdikio maitinimui, veikia nėščiųjų mokyklėlė. Per metus čia į pasaulį ateina per 280 naujagimių. Moterys gimdyti atvyksta iš Širvintų, Anykščių, Molėtų, Rokiškio, Utenos ir Vilniaus. “Pacientai iš lūpų į lūpas perduoda savo patirtis ligoninėje ir taip nejučia daro reklamą,” – šypsosi medikai.

Jauki kavinukė

        Senos bibliotekos patalpas išnuomavus verslininkams, įrengta jauki kavinukė, kurioje gali pavalgyti ir patys pacientai, ir jų lankytojai. Čia dažnai pietauja ir patys ligoninės darbuotojai. Šiltuoju periodu čia pat įrengta terasa, norintiems pabūti gryname ore. Viename koridoriuje pacientų ir lakytojų patogumui stovi ir kavos gėrimų aparatas.

         Pakeliui matome jaukių poilsio ir laukimo kampelių.

Nauja paslauga

      DSC_0012Ligoninės Fizinės medicines ir reabilitacijos skyriuje įrengtas druskų kambarys. Čia įrengtos keturios vietos suaugusiems ir keturios vaikams. Vienos procedūros laikas suaugusiam trunka 45 min., o vaikui – 30 min. Mūsų apsilankymo metu jame procedūromis mėgaujasi mama su vaiku. Čia pat stacionare gydomiems pacientams procedūros nemokamos. Tačiau galima jų gauti ir mokamai, pagal ligoninės patvirtintus įkainius (jie nuotraukoje). Ypatingai šios procedūros naudingos artėjant šaltajam sezonui, alergijų periodu, mažina stresą ir psichologinę įtampą. Procedūros karščiuojant neatliekamos. Profilaktiškai rekomenduojamas procedūras atlikti du kartus per metus po dešimt kartų. Šią procedūrą jau pamėgo ukmergiškių šeimos. Vyr.gydytojas pasakoja, kad kai kurie vadovai nuperka tokias procedūras savo kolektyvams, taip siekdami mažesnio sergamumo.

DSC_0032Dvi pacientės iš Širvintų rajono

      Vyr.gydytojui akcentuoju, kad norėčiau pakalbinti žmones, ypač tuos, kurie atvykę iš Širvintų. Ortopedijos – traumatologijos skyriuje užeiname į vieną iš palatų Čia operacijos laukia moteris iš Avižonių kaimo. Klubo persodinimo operacijos išvakarėse moteris itin nerimauja. Tačiau pakalbinta apsidžiaugia ir su smulkmenomis pasakoja apie per Velykas įvykusią traumą, kaip Vilniuje niekas neįžiūrėjo lūžio, o ji kankinosi namuose gulėdama su skausmais. Kaip Širvintų chirurgas (neįvardija) atvykęs pas ją iškart  nuotraukoje pamatė labai sudėtingą lūžį. Moteriai neramu, ar atlaikys širdis. Tačiau gydytojas garantuoja, kad būtent dėl to neskubėta operuoti ir pastiprinta širdutė. Gydytojas žada, kad labai greitai ji vaikštinės pati. Paklausta apie ligoninę ir personalą, moteris giria traumatologus ir sesutes. Visi jai labai geri ir malonūs.

     DSC_0023 Aplankome ir kitą mūsų rajono gyventoją iš Dainių kaimo. Moteris jau po peties operacijos. Pasakoja, kad ne pirmą kartą naudojasi Ukmergės ligoninės paslaugomis. Giria koletyvą ir sąlygas, negaili karčių žodžių Širvintų ligoninei. Tiesa, geru žodžiu mini Širvintų kardiologę J.Šiukštienę, ištraukusią jos sūnų iš mirties.

      Per Lietuvą nusiritus ligonių maisto kritikai, paklausiame ir apie jį. Pacientė tvirtina, kad maistas yra labai skanus. Vienintelis širdies skausmas – namuose likęs neįgalus sūnus. Braukdama ašaras moteris kalba, kaip nerimauja dėl sūnaus, kuriam bet kada gali įvykti priepuolis (pasak moters, koma ir koma). Kaimas nuošalus, niekas nesilanko. Moteris sūnui vis paskambina, bet priepuolio metu ji nenulėktų į pagalbą. Moteris mini ir susisiekimo su Ukmerge klausimą. Čia, jos akimis, bene vienintelė problema, kodėl širvintiškiai bijo ligoninių sujungimo. Štai ir dabar, moteriai priklausytų reabilitacija, tačiau kaip kasdien važinėti, kai nėra transporto? Čia pat vyriausiasis gydytojas pažada pasirūpinti, kad moteris reabilitacijai būtų paliekama ir nakčiai.

     DSC_0027Pakalbiname pacientą iš Biržų, kuris Ukmergės ligoninę pasirinko dėl to, jog čia gerokai trumpesnės eilės  klubo sąnario protezavimui. Vakar operuotas vyras šiandien su reabilitologo pagalba bandys stotis. Žmogus pasakoja, kad čia vos kelias savaites laukė sąnario persodinimo, o didmiesčiuose reikia laukti ilgiau nei metus .

     Aplankyti traumatologai pasakoja, kad vien konsultacinėje poliklinikoje apie penktadalis pacientų iš Širvintų.

Alkoholizmo gydymą remia savivaldybė

       DSC_0039Neurologijos skyriuje yra dienos psichiatrijos kabinetas, kur gydomos lengvos depresijos, nerimo sutrikimai, psichozės, alkoholizmas. Šio skyriaus stacionaro pacientams druskų kambaryje procedūros atleikamos nemokamai.

    Vyriausiojo gydytojo R.Civilkos pasakojimu, savivaldybė finansuoja alkoholizmu sergančių pacientų pagalbos teikimą. Pacientai irgi patenkinti. Per dvejus metus, pasiektas rezultatas, kad apie septyniasdešimt procentų pacientų, kurie čia gydėsi, jau kurį laiką nebegeria.

Reanimacijos skyriaus vadovė – širvintiškė

       DSC_0043Vienas labiausiai paslaptimis ir nerimu apipintas Reanimacijos skyrius. Jam vadovauja širvintiškė Aušra Rodzevičienė.

        Skyriuje stebimi pooperaciniai ligoniai, gydomi įvairiomis sunkiomis būklėmis sergantys pacientai: kardiologiniais sutrikimais, miokardo infarktais, širdies ritmo ir laidumo sutrikimai, venų ligomis, insultais, įvairiais sąmonės sutrikimais, vidaus ligomis (pneumonija, LOPL paūmėjimai, sepsiai,  kepenų ligomis, politrauminiai ligoniai, vaikai).

      Reanimacijoje įrengta išties puiki įranga. Šiuo metu ruošiamasi įrengti dializės  skyrių. Ligoninė jau turi ir aparatą, laukia dokumentų, apmokys specialistus. Juk reanimacijoje gulintį pacientą vežti per lauką į šalią įsikūrusią dializės kliniką nėra patogu ir saugu. Ten procedūros atliekamos planiniams pacientams, o čia bus atleikamos skubiais atvejais.

Šiek tiek statistikos:

* Ukmergės ligoninėje veikia devyni skyriai: Anesteziologijos – reanimacijos, Kardiologijos, Neurologjos, Vaikų ligų, Akušerijos – ginekologijos, Vidaus ligų, Ortopedijos – traumatologijos, Chirurgijos, Slaugos ir palaikomojo gydymo.

*Visą parą atliekami laboratoriniai, radiologiniai tyrimai. Čia atliekami endoskopiniai, kolonoskopiniai, echoskopiniais tyrimai, kompiuterinė tomografija, momografija.

*Konsultacinėje poliklinikoje dirba oftalmologai, traumatologai, LOR gydytojai, ginekologai, kardiologai (suaugusių ir vaikų), okulistai, chirurgai.

*Ortopedijos – traumatologijos skyriuje per metus atlikta 850 operacijų. Viso ligoninėje atliekama du tūkstančiai operacijų.

* Anesteziologijos – reanimacijos skyriuje atliekama vidutiniškai apie 2200 įvairių nejautrų (bendrų, spinalinių, nervų rezginių blokadų). Reanimacijos skyriuje vidutiniškai gydoma apie 1800 ligonių.

       Atsisveikindamas Ukmergės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka teigia, kad jų ligoninė laukia kiekvieno paciento ir kiekvienam yra pasirengusi suteikti kvalifikuotą pagalbą.

Pirminis šaltinis www.krastonaujienos.lt

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!