/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Ukmergės rajono savivaldybės tinklapyje, kur skelbiama Tarybos medžiaga, posėdžių darbotvarkės, balsavimų statistika, radau širvintiškiams nedirdėtą punktą “Piliečių tribūna”. Jis pristatomas taip: “Piliečių tribūna – tai viena bendravimo su rajono gyventojais formų ir galimybė gyventojams dalyvauti savivaldoje, kelti probleminius klausimus, teikti pasiūlymus, išsakyti savo nuomonę. Piliečių tribūnoje gyventojai turi teisę pasisakyti nuo 2011 m.”

       Sudomino. Sutikite, valdžios iniciatyva bendrauti išties pagirtina ir suteikia vilties, kad Ukmergės rajone yra svarbi ir eilinio gyventojo nuomonė.

     Pirmiausiai parūpo sužinoti, ar šia puikia galimybe naudojasi rajono gyventojai. Ar puikus sumanymas veikia. Pasirodo, per keturis šių metų Tarybos posėdžius jau septynis kartus pasinaudota šia teise. Kreiptasi įvairiais klausimais: dėl darbo užmokesčio didinimo Ukmergės ligoninės gydytojams ir slaugytojams; dėl Ukmergės miesto seniūnaičių sueigos organizavimo bei seniūnaičių sueigos pirmininko atšaukimo ir naujo pirmininko išrinkimo pagrįstumo; dėl finansinės paramos sodų bendrijoms; dėl Pašilės mikrorajono infrastruktūros gerinimo; dėl atliekų tvarkymo; dėl Šventupės gyvenvietėje esančios pavojingos sankryžos; dėl Pašilės vaikų žaidimų aikštelės ir dėl miesto kapinių tualetų būklės.

      Po kiekvienu paklausimu pateikiamas išsamus atsakymas. Smagu matyti tokią kaimyninio rajono praktiką. Juk valdžia renkama tam, kad tarnautų žmogui – savo rinkėjui. Kaip kitaip galima įsivaizduoti tarnystę, jei nėra išklausoma rinkėjo nuomonė, pozicija ar abejonės? Neveltui sakoma, kad tik įvardiję problemą, išdiskutavę pajėgsime ją išspręsti.

a0b2270b0ff87c836d4e66e5bb424b11     Štai ir svarstau, o kodėl mes, širvintiškiai, negalėtume pasinaudoti gerąja ukmergiškių patirtimi ir neįvesti „Piliečių tribūnos“ Širvintose?

     Tame pačiame aprašyme teigiama: “Savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatyta, kad prieš prasidedant kiekvienam Tarybos posėdžiui, skiriamas laikas Piliečių tribūnai. Kiekvienas iš anksto užsiregistravęs gyventojas turi teisę iki 5 minučių pasisakyti rūpimu klausimu. Atitinkami komitetai kartu su savivaldybės administracijos specialistais išnagrinėja pateiktus klausimus ar problemas ir pateikia atsakymus. Artimiausiame eiliniame posėdyje Taryba informuojama apie priimtus sprendimus. Paklausėjas informuojamas asmeniškai.”

   Gerbiami Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai, gal metas pasisemti gerosios patirties iš kaimynų ir papildyti Tarybos reglamentą? Juk Jums turėtų rūpėti gyventojų pozicija įvairiais klausimais.

     Kol Jūs spręsite šį klausimą ir ruošite Reglamento pakeitimus, “Krašto naujienos” skelbia “Piliečių tribūnos” atidarymą. Kviečiame rajono gyventojus aktyviai naudotis šia galimybe. Rašykite savo pastebėjimus, kelkite klausimus, o mes paprašysime, kad rajono vadovai, įstaigų vadovai ir Tarybos nariai į juos atsakytų. Būkite drąsūs. Piliečių tribūnoje kviečiame pasisakyti ir kitų rajonų gyventojus.

Pirminis šaltinis www.krastonaujienos.lt

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!