Home / Aktualijos Lietuvoje / Į Širvintą paleista dar 1890 vienetų paauginto starkių mailiaus

Į Širvintą paleista dar 1890 vienetų paauginto starkių mailiaus

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš EDVARDO GEIGALO asmeninio archyvo /

       Jau trečią kartą Širvintų žvejų inciatyva yra įžuvinamas Širvintų tvenkinys. Šį kartą akcijos ”Įžuvink Širvintų tvenkinį 2018” metu įleista 1890 vnt. paauginto starkių mailiaus (18 maišų po 105 vnt.). Visos žuvytės pirktos iš savanoriškai paaukotų pinigų. Iš viso žvejai surinko 450 €.

      Edvardas Geigalas pasakojo, kad savo parduotuvės žvejybos reikmenų skyriuje dažnai pabendrauja su žvejais. Tad prieš dvejus metus kilusi idėja sėkmingai gyvuoja ir štai jau trečią kartą vykdoma įžuvinimo akcija.

    Pirmą kartą 2016 rugsėjį už savanorių, Širvintų žvejų surinktas lėšas įleista 500 vnt. starkiukų. Aplinkos ministerija pamatė žvejų iniciatyvą ir buvo nuspręsta juos palaikyti. Tad tų pačių metų spalį į Širvintas atvežta 600 jau ūgtelėjusių starkiukų.

Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

       „Dėkojame visiems žvejams ir ne tik, prisidėjusiems prie mūsų tvenkinio įžuvinimo vertingomis žuvimis. Stengsimės kiekvienais metais organizuoti panašias akcijas ir tikėsimės iš visų žvejų ir Širvintiškių paramos ir pritarimo,“ – savo facebook paskyroje po pirmo įžuvinimo rašė Edvardas Geigalas, pagrindinis šios idėjos iniciatorius ir organizatorius.

     Visi organizaciniai darbai krito ant Edvardo pečių, o įžuvinti jam pagelbėjo Širvintų rajono aplinkosaugos agentūros vadovas Romualdas Sližauskas.

     Šį kartą į tvenkinį įleistas jau paaugintas mailius, maždaug 4 cm ilgio. Pasak Edvardo, priklausomai nuo mitybinės bazės užaugs maždaug per 4-5 metus. Tuomet svers nuo kilogramo iki pusantro. Edvardo teigimu, ši žuvis užauga ir gerokai didesnė – gali buti 5-6 kg. Retai net 8 kg. Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

    33398248_1574195449345632_3568559266774122496_n Edvardas pasakoja, kad tai labia skani žuvis, kuri beveik neturi kaulų. Viena iš vertingiausių Lietuvos žuvų. Tad belieka laukti, kol paleisti starkiai paūgės ir bus tinkami žvejybai.

*****

         Belieka tik pasidžiaugti, kad paprasti mūsų rajono gyventojai ėmėsi iniciatyvos ir patys įžuvino tvenkinį. Juk gamta yra ne tik tam, kad mums duotų. Davę gamtai mes tik galėsime pasidžiaugti dar didesniais ir gražesniais laimikiais. Juk žmogaus galia ir yra tame, kad jis gali numatyti, kada, ko norės ateityje ir kaip to pasiekti. Tik saugodami ir tausodami gamtą, galėsime mėgautis jos dovanomis.

            Šaunuoliai, Vyrai!

Pirminis šaltinis www.krastonaujienos.lt

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!