Home / Aktualijos Ukmergėje / Kas bėga iš skęstančio laivo?

Kas bėga iš skęstančio laivo?

Romas Pivoras

Ukmergės rajono tarybos narys

                Laikas nuo laiko komentaruose pasigirsta, kad rajono taryboje veikianti opozicija yra silpna. Gal ir nieko keista, kad opozicija silpna, juk ji yra mažumoje. Opozicijai žymiai geriau dirbti ir kritikuoti, kai valdančioji dauguma yra dirbanti. Tačiau kaip reaguoti į valdančiųjų daugumą, kuri seniai, t.y. tris su puse metų, laukė kadencijos pabaigos, o ryškių darbų nesimatė. Ir štai dabar atsibudo ir ėmė šaukti, ką jie pasakys savo rinkėjams, jei per kadenciją gali pasigirti tik metų metus besitęsiančiais išardytų gatvių remontais ir nepamatuotais pažadais apie daugiamilijonines investicijas…

                Taigi, matome, kad silpna ne opozicija, o valdančioji dauguma. Savo desperatiškais veiksmais kai kurie daugumos tarybos nariai bando susigrąžinti aktyvaus politiko šlovę, nors visą kadenciją klusniai pritarė daugumos neveiksnumui. Į kovą kyla ne tik pavieniai darbo partijos nariai, bet ir visa socialdemokratų frakcija su skyriaus pirmininku priešakyje. Tikras džiaugsmas rajono gyventojams, turint tokius „uolius“ gyventojų interesų gynėjus. Tik…

      Šių metų rugsėjo 11 d. vyko uždaras, jungtinis Savivaldybės tarybos komitetų posėdis, kuriame skubos tvarka buvo nagrinėjamas klausimas dėl taikos sutarties pasirašymo teisminiame ginče su UAB „Ekonovus“. Iškart po to viešojoje erdvėje pasirodė LSDP Ukmergės skyriaus viešas pranešimas. Viskas atrodo gražiai, tačiau prisiminkime faktus:

 1. Atliekų surinkimo sutartis pasirašyta 2013 metų kovo 27 dieną, kurioje Ukmergės rajono savivaldybė įsipareigojo metų bėgyje pateikti žemės sklypą atliekų rūšiavimo aikštelei.
 2. 2013 metų gegužės 10 dieną pasikeitė rajone valdančioji dauguma. Mero postą užėmė darbo partijos deleguotas Vydas Paknys, administracijos direktoriumi tapo socialdemokratų deleguotas Stasys Jackūnas.

     Šis duetas nuo 2013 metų gegužės 10 dienos iki 2014 metų sausio 22 dienos (beveik devynis mėnesius), nedarė nieko, kad žemės sklypas būtų suformuotas ir perleistas UAB „Ekonovus“. Laiku neperleidus sklypo atliekų rūšiavimo aikštelei įrengti, UAB „Ekonovus“ jos ir neįrengė. Iškyla klausimas: Tai kas čia kaltas dėl to, kad neturime atliekų rūšiavimo aikštelės, už kurios įrengimą pinigai įskaičiuoti į atliekų surinkimo tarifą? Atsakymas labai aiškus – tuometiniai rajono vadovai – darbo partijos deleguotas meras Vydas Paknys ir socialdemokratų deleguotas administracijos direktorius Stasys Jackūnas. Ir aišku tas, kas delegavo – tai socialdemokratų skyrius ir jo pirmininkas.

     Todėl ir šiandien, dėl visų nesėkmių, kurias patiria valdančioji dauguma, nereikėtų visos kaltės versti tik merui, kadangi socialdemokratai delegavo savo administracijos direktorių Stasį Jackūną, mero pavaduotoją Klavdiją Stepanovą, jų frakcijos atstovai vadovauja eilei tarybos komitetų, jų partijos nariai  keli seniūnai ir skyrių vedėjai ir net nuostolingai dirbančios įmonės UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius yra socialdemokratas.

      Todėl siūlau, gerbiami kolegos, valdančiosios daugumos tarybos nariai, dėl visų nesėkmių pretenzijas reikti prieš veidrodį – tikriesiems nesėkmių kaltininkams.

     Ir pabaigai – mero vienintelė klaida, kad pasirinko ne tą komandą, kuri nebaigusi darbų palieka „skęstantį laivą“. Situaciją pakeisti dar nevėlu, kad ir keliems mėnesiams.

 

10 komentarai

 1. Valdas Petronis

  Noriu pasakyti tik tiek, kad kas parašyta yra fantazijų rinkinys, ir Jums gerb. Romai garbės tai nedaro. Koalicija yra ir dirba toliau ir dirbs. Koalicija vieningai po diskusijų nutarė nepasirašyti jokios taikos sutarties, nes visi suprantame, kad tik teismas turėtų išspręsti ginčą.

  Socialdemokratai šiuo klausimu vieningai išsakė savo nuomonę ir poziciją, kad neliktų jokių spekuliacijų. Socialdemokratai niekur nebėga ir dirba taip, kaip sutarta koalicijos sutartyje įgyvendindami duotus pažadus ir programą.

  Noriu tik patarti, vyksta teisminis ginčas ir Jūs kaip tarybos narys privalote atstovauti ir būti savivaldybės pusėje, o neatstovauti priešingos pusės išsakydami jų argumentus ir tyčia ar netyčia bandydami jiems pritarti. Visa tai gali būti priešingos pusės panaudota teisme. O papolitikuoti galėsime kai bus priimtas teismo sprendimas.

 2. Tai gal ponas Petroni paaiškinsit, o kodėl gi savivalda mokėjo Econovus už tą liniją, nors ši jos ir nestatė? Normalioje situacijoje būtų taip, kad įmonė stato objektą, aktuoja darbus, o savivaldybė apmoka. Bet kodėl buvo mokama, jei darbai nevyko, ir taip buvo permokėta 425 tūkst. Eur? Kaip tai įmanoma? Ar Jūsų ten susodinti valdininkai bent kiek raštingi?

 3. Melagiu demaskuotojas

  Pivorai, paklausk Varžgalio, kaip viskas buvo tais 2013 metais, jis tau papasakos. Dar baravyka pasikviesk.
  Tada nereiks šito briedo postint.

 4. Valdas Petronis

  Tarybos nariu esu nuo 2015 kovo mėn..

  2013-03-27 Ukmergės rajono savivaldybės administracija, kaip užsakovas, su
  paslaugos teikėju, sudarė sutartį ,,Dėl Ukmergės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo paslaugos
  teikimo“

  Paslaugos teikėjas įsipareigojo pasibaigus Sutarties terminui perduoti užsakovui rūšiavimo liniją su priklausiniais ir konteinerius.

  Atliekų rūšiavimo linija įrengta nebuvo.

  2015-09-02 Viešųjų pirkimų tarnyba įvertinus tai, kad atliekų rūšiavimo linijos įrengimas Ukmergės rajone tapo neaktualus, Perkančioji organizacija, siekdama racionalaus Pirkimui skirtų lėšų panaudojimo, turėjo pakeisti Sutarties sąlygas, t.y. atsisakyti atliekų rūšiavimo linijos įrengimo darbų ir atitinkamai perskaičiuoti atliekų tvarkymo paslaugos įkainį

  Įkainis perskaičiuotas nebuvo, nesusitarus su paslaugos teikėju, o Ukmergės rajono savivaldybė savo ruožtu paslaugos teikėją padavė į teismą, reikalaudama grąžinti 425 000 eurų, skirtų atliekų rūšiavimo linijos įrengimui.

  Byla nagrinėjama iki šiol.

 5. kodėl visa tai buvo nutylima iki šiol? Juk tai visų ukmergiškių pinigai!

 6. demaskuotojui

  Tai jei būtų likęs Varžgalys, tai ta linija ir būtų pastatyta. Bet deja, Kopūstą ir Varžgalį pakeitė neveiklieji Paknys ir Jackūnas, ir Ukmergė nustojo vystytis. Kad ir kokie blogi buvo Kopūstas su Varžgaliu, bet rajone buvo tvarkomasi. Kas dabar vyksta, tai protu nepaaiškinama.

 7. Žmogus parašė kaip turėjo būti. Atrodo gražiai. Gal kas galėtų pakomentuoti ar taip savivaldybė galėjo parašyti sutartyje? Jeigu galėjo, bet nesusiprotėjo, tai vienas dalykas, jeigu negalėjo, tai kitas.

 8. Varzgaliui, Kopustui ir Baravykui geriausiai sekesi isisavinti EU lesas 😂😂😂. O Pivoras ne kuom prastesnis, tai faktas byla FNTT del EU lesu grobstymo kur Rorio statyba labai negraziai figuruoja

 9. Melagiu demaskuotojas

  Tu šitą dainą pasilik varguoliams, kai per kaimus prieš rinkimus važinėsi. Čia ne ta publika.

 10. Gerb. Romai,
  neklaidink portalo skaitytojų ir nejuodink kitų. Būdamas kandidatu į Ukmergės savivaldybės merus, nusiimk juodus akinius ir pamatysi, kad pasaulis ne toks jau ir juodas, jog turi ir kitų gražių spalvų bei atspalvių. Dažniau prisimink tokį posakį: „Nejuodink niekuomet kito, nes juodini pats save“.
  Pagarbiai, Stasys Jackūnas

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!