Home / #atnaujinkimeUkmerge / Nemokamos mankštos senjorams

Nemokamos mankštos senjorams

    Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo spalio 3 d. organizuoja mankštas ir konsultacijas vyresnio amžiaus žmonėms.Užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį, 9 val. Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuro patalpose (Deltuvos g. 19, Ukmergė).

    Treniruotes senjorams veda fizinio aktyvumo trenerė Simona Skorupskienė. Trenerė pasakoja, kad prieš pradedant lankyti naujiems mankštu dalyviams, pirmiausia su jais pabendrauja, išsiaiškina, kokiomis ligomis serga, tuomet prasidėjus treniruotei pataria, kuriuos pratimus daryti, kurių galbūt ne. „Vyresnio amžiaus žmonės paprastai turi įvairių ligų, todėl, pavyzdžiui, turintiems aukštą kraujospūdį ar sergantiems cukriniu diabetu ne visi pratimai rekomenduojami“, – paaiškino S.Skorupskienė.

    Remiantis tyrimų duomenimis, 40–60 proc. Europos Sąjungos žmonių gyvensena yra nejudri, todėl svarbu pratinti žmones keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį. Fizinis aktyvumas įtakoja tiek fizinę, tiek ir emocinę sveikatą. Anot trenerės, mankšta pagerina ne tik gyvenimo kokybę, bet gali ir pailginti paties gyvenimo trukmę.

    Dalis Visuomenės sveikatos biure besimankštinančių moterų treniruotes lanko jau nebe pirmus metus. Daugeliui pavyzdys yra vyriausia treniruočių dalyvė – 82-jų metų Leonora Gaižauskienė. Visos moterys tvirtino, kad mankšta gerina savijautą, atsiranda daugiau energijos. Senjorės vertina tai, kad treniruotės yra nemokamos, o jas veda profesionalė, kuri stebi ir pakoreguoja pratimų atlikimą.

    Norintiems lankyti mankštas senjorams tereikia ateiti nurodytu laiku patogiai apsirengus į Visuomenės sveikatos biurą su savo treniruočių kilimėliu.

Visuomenės sveikatos biuras

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!