Home / #atnaujinkimeUkmerge / Studentų verslumą skatinantys renginiai ,,Verslo aveniu“ įžengė į Ukmergės rajoną
Utenos kolegijos foto

Studentų verslumą skatinantys renginiai ,,Verslo aveniu“ įžengė į Ukmergės rajoną

 / Pagal Utenos kolegijos informaciją /

/ Nuotraukos Neringos Tuškevičienės ir Utenos kolegijos /

    Utenos kolegijos organizuojami studentų verslumą skatinantys renginiai  ,,Verslo aveniu“ įžengė ir į Ukmergės rajoną. Bveikianti UAB „Roris ir Ko“ prisidėjoprie projekto ir priėmė studentus ir jiems atskleidė savo verslo paslaptis.Renginius iš dalies finansuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija

     Pirmąją dieną vyko konferencija – diskusija „Verslauju drąsiai“. Konferencija skirta verslumo ugdymo formaliajame ir neformaliajame švietime aktualijoms nagrinėti. Šioje konferencijoje ypatingas dėmesys skirtas jaunam verslui – startuoliams. Konferencijos dalyvius pasveikino R.Bačiulytė, Simulith centro vedėja; R. Pivoras, UAB „Roris ir Ko“ direktorius.

     Plenariniame posėdyje pranešimus skaitė ir jaunus žmones motyvuos kurti verslą sėkmingai veikiančių startuolių įkūrėjai: Ž. Salialionis, kompanijos OXYGEN atstovas, T.Lekavičius, įmonių „DataDog”(Lietuva) ir „Satalia” (Anglija) atstovas, M.Ignatonis, LIBA prezidentas ir R. Bačiulytė, Simulith centro vedėja, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto lektorė, D.Ignatonienė, Simulih centro verslo konsultantė, S.Gabalienė, VšĮ Lietuvos verslo kolegija.

   Konferenciją moderavo Jūratė Aksomitienė, Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto lektorė, projekto  ,,Verslo aveniu“ darbo grupės vadovė.

      Akademinės bendruomenės  atstovai (pedagogai, studentai, moksleiviai) konferencijoje dalinosi patirtimi ir laimėjimais ugdant verslumo gebėjimus. Konferencijos sekcijose verslo atstovai organizavo diskusijas jaunimui ir verslui aktualiais klausimais.

    Po konferencijos vyko edukacinė programa „Patyręs verslas – žvilgsnis iš vidaus“. Kailių ir odos salonas „Roris“ . Konferencijos dalyviai susipažino su kailių ir odos gaminius gaminančios įmonės „Roris“ gamybos procesais, teikiamų paslaugų įvairove. Konferencijos dalyviams buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės įmonėje. Pirmąją dieną atvykę studentai ir moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti tarpusavyje, pabendrauti su įmonės, kurios pristatymą turės rengti konkurso metu, atstovais ir kiek įmanoma daugiau gavo papildomos informacijos, dar labiau išsiaiškinti apie įmonės vykdomą veiklą.

    Taip pat vyko kultūrinė-edukacinė programa po prezidento A. Smetonos dvarą bei A. Smetonos vardo gimnaziją.

    Antrąją dieną vyko konkursas studentams ir moksleiviams „Verslo renovacija – naujos idėjos“. Konkurse dalyvavo Lietuvos verslo kolegijoje, Vilniaus kolegijoje, Panevėžio kolegijoje, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje, Kauno kolegijoje, Utenos kolegijoje veikiančių imitacinių bendrovių atstovai. 

     Konkurso komisijos pirmininkas- Romas Pivoras, UAB ,,Roris ir ko“ direktorius, kiti komisijos nariai: Marius Ignatonis, Lietuvos IB asociacijų prezidentas, doc. dr. Vitalija Bartuševičienė, Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, Jūratė Aksomitienė, Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto lektorė, projekto  ,,Verslo aveniu“ darbo grupės vadovė, Regimantas Baravykas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo vadovas.

      Konkursą vedė Utenos kolegijos IB ,,Siluetas“ vadovė Rasa Bražulienė.

    Pirmiausiai atskirų IB atstovai  pristatė namų darbus – reklaminių priemonių populiarinti ,,Rorio“ produkciją pasiūlymą.

     Po to dalyviai atsitiktinai suskirstomi į komandas, kad kiekvienoje komandoje dalyviai būtų iš skirtingų IB. Visos komandos gauna vienodą užduotį – parengti įmonės, kurios informacinį paketą analizavo ir kurioje vyksta renginys, pristatymą su naujų idėjų pasiūla įmonės problemų sprendimui ir plėtrai.

    Komisija geriausiai įvertino Vilniaus kolegijos IB ,,Miglė“ ir Vilniaus kolegijos IB ,,Viko bankas“. atstovų atliktus namų darbus. Komandos apdovanotos UAB ,,Roris“ įsteigtais prizais.

  Iš skirtingų IB sudarytų komandų įvertinimas: versliausia komanda pripažinta komanda ,,Laputės“, kūrybiškiausia – komanda ,,Pirmi“, inovatyviausia – komanda ,,Rožinės panteros“. Joms atiteko organizatorių prizai.

     Kol studentai sprendė konkursines užduotis, vyko imitacinių bendrovių vadovų pasitarimas bei praktinis seminaras „Šiuolaikinė lyderystė“ (vedė R. Bendoraitytė Sinižbajeva, UAB „Mokymų erdvė“ lektorė).

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!