Home / 112 / Aptarė nusikalstamumo situaciją Ukmergės mieste ir rajone

Aptarė nusikalstamumo situaciją Ukmergės mieste ir rajone

     Gruodžio 6 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnais ir aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

    Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo patarėja Laima Gambickienė, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė, Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus ir bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė.

      Valdžios ir policijos atstovai kalbėjo apie tai, kad ir kitais metais savivaldybė rems – skirs lėšų iš biudžeto policijos komisariatui prevencinės veiklos vykdymui. Iš programos „Prevencija“ lėšų gyvuoja Saugaus eismo klasė (eismo taisyklių mokomi jaunieji dviratininkai, ikimokyklinukai, pradinukai ir t.t.), rengiami teisinių žinių konkursas „Temidė“ bei „Saugiausios ir sveikiausios Ukmergės rajono seniūnijos“ konkursas, organizuojamas jaunųjų policijos rėmėjų žygis ir kt.

      „Ukmergės rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio šalyje, kuri remia policiją ir bendradarbiauja su ja. Tai mums didelė parama ir paspirtis. Kiekviena veikla pareikalauja tam tikro finansavimo“, – sakė S. Kazlauskas.

      Pasak jo, Ukmergės policija, bendradarbiaudama su savivaldybe tęsia savo „pirmavimo“ tradicijas šalyje. Šiemet ukmergiškių iniciatyva buvo surengtas pirmasis respublikinis policijos rėmėjų sąskrydis Užugiryje, Prezidento Antano Smetonos dvare, o Ukmergės kraštotyros muziejuje unikali paroda „Lietuvos policijai 100“.

     Savivaldybė programai „Prevencija“ kasmet lėšų skiria jau daugiau nei dešimtmetį. Šiais metais rėmimo suma buvo 10 tūkst., pernai – 8,8 tūkst. eurų.

      Pasitarime aptartos galimybės, kaip pažaboti vairuotojus greičio mėgėjus. Statistika tokia, jog per metus Ukmergėje registruotų automobilių savininkams surašoma apie 1000 administracinių nusižengimų protokolų dėl greičio viršijimo.

     I.Malinauskienė pristatė Ukmergės RPK veiklą 2018 metais. Per 10 mėnesių RPK gavo 7805 pranešimus. Palyginimui, per 2017-uosius iš viso buvo gauta – 8483. Šiemet per 10 mėnesių užregistruotos 492 nusikalstamos veikos (pernai – 441), o ištirta – 324 (pernai -268), surašyti 5189 Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) protokolai (pernai – 4294).

      Daugiausiai pranešimų rajono policija gauna dėl vagysčių iš prekybos centrų ir butų bei smurto artimoje aplinkoje. Pasak I. Malinauskienės, per savaitę įvairiose prekybos vietose Ukmergėje įvykdoma vidutiniškai apie 10 vagysčių. „Karščiausi taškai“ yra Žiedo gatvėje esantis PC „Maxima“, Stoties ir Vienuolyno gatvėse esantys PC „Iki“, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje esantis PC „Norfa“, Dukstynos kaime esantis PC „Eifelis“. Vagysčių nepasitaiko tik vieninteliame PC – „Maxima“, Anykščių gatvėje.

     Policijos pareigūnų teigimu, Ukmergėje labai trūksta saugių kaimynysčių. „Tikrų, ne popierinių. Geri kaimynai – gyvenimo dovana, kuri dažnai tiesiog pamirštama. O artimiau su jais susipažinus, pabendravus įgyjama ne tik gerų draugų, bet ir pagalbininkų. Saugi kaimynystė atbaido vagis“, – kalbėjo S. Kazlauskas.

     Ukmergės rajone nemažėja smurto atvejų artimoje aplinkoje. Per 10 šių metų mėnesių užregistruoti 107 tokie atvejai. Palyginimui, pernai per visus metus jų buvo 125.

     Šių metų spalio mėnesį Ukmergės mieste buvo užregistruota 30, o rajone – 17 nusikaltimų. Kriminogeniškiausios miesto gatvės tą mėnesį buvo Vytauto, Kauno, Deltuvos, Vilniaus ir Sodų.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Komentarai

  1. Aptarė. Ir ką nusprendė situacijai gerinti? Miestas pilnas kamerų, tačiau būtent tose vietose daugiausia nusikaltimų įvyksta. Gatvėse, prekybos centruose pilna „visokių“ puldinėjančių, centų prašančių, vos ne iš kišenių traukiančių. Diena miesto centre nesaugu,ką jau kalbėti apie kitas vietas.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!