Home / Aktualijos Lietuvoje / Šventinio stalo puošyba skintomis gėlėmis

Šventinio stalo puošyba skintomis gėlėmis

      Prie šventinio stalo žmonės susėda ne taip ir retai. Įprastai šventiniai stalai dekoruojami per tradicines metų šventes, tokias kaip Kalėdos, Naujieji metai, Valentino ar Motinos diena. Taip pat per jubiliejus, gimtadienius, sutiktuves, vestuves ar krikštynas. Kad ir kokia šventė būtų, norisi ją sutikti dailiai pasipuošus ir ypatingai dekoravus stalą. Šventinį stalą puošia ne tik žmonių šypsenos ar maistas, bet ir įvairūs aksesuarai, tokie kaip žvakės, servetėlės, vardinės kortelės, išskirtiniai indai bei gėlės. Šventinio stalo puošyba skintomis gėlėmis – menas, dėl kurio verta pasistengti.

Skintos gėlės ant šventinio stalo

      Skintos gėlės ant šventinio stalo padeda paįvairinti atmosferą, suteikia jai gyvybingumo, geros nuotaikos, jaukumo. Tai iškilminga dekoracija, kuri puošia daugelių švenčių stalus. Skintoms gėlėms ar skintų gėlių puokštei reikia rasti tinkamą vietą ant stalo, norint, kad pati šventė taptų įsimintinesnė, ryškesnė, apie kurią kalbėtų dar daugelį metų. Tad, kokios gėlės tinkamos puošti šventiniam stalui?

  • Skintos gėlės banketui. Įprastai per banketą susirenka daug žmonių, todėl stalo dekoracijos yra labai svarbi šventinio stalo dalis. Norintys originaliai papuošti banketinį stalą, gali rinktis gėlių kompozicijas, kurios plaukioja vandenyje. Jas galima pasidaryti pačiam arba įsigyti jau pagamintas. Taip pat ant banketinio stalo dailiai atrodo miegančios gėlės ir skirtingos jų kompozicijos. Tinkamos yra pačios įvairiausios, svarbiausia, kad jos neskleistų stipraus aromato, nuo kurio galėtų kilti šleikštulys. Banketinį stalą tikrai papuoštų skintų gėlių dėžutės. Jos yra patogios tuo, kad nereikia rūpintis nei vaza, nei vandeniu, nes jų kompozicija sudėliota jau vandens pripildytoje oazėje. Geriausia tai, kad įprastai gėles, dėžutę ir net kaspiną galima pasirinkti pačiam, tad derinkite šią kompoziciją prie bendro interjero ir tinkamai sutikite savo svečius.
  • Skintos gėlės vestuvėms. Vestuvės yra viena svarbiausių švenčių gyvenime, todėl jai būtina skirti ypatingai daug dėmesio. Gėlės, dedamos ant vestuvių stalo, pageidautinai turėtų būti gyvos, derėti prie bendro šventės interjero, būti puošmena, tačiau ne pagrindine stalo detale. Vestuvinio stalo gėlės gali derėti prie nuotakos puokštės, taip išpildydamos atmosferą ir dar labiau įtraukdamos. Vestuviniam stalui tinka bet kokios gėlės, tačiau nesirinkite skleidžiančių stiprų aromatą – jis gali patikti ne visiems.
  • Skintos gėlės krikštynoms. Krikštynos, kaip ir vestuvės, yra šviesi šventė, todėl stalas turi būti įdomus ir dekoruotas dailiai. Reikia nepamiršti, kad tai mažylio ar mažylių šventė, tad puoškite krikštynų stalą smulkiažiedėmis gėlytėmis. Dailiai atrodo mažos rožytės, eustomos ar net alstromerijos. Derinkite gėles prie bendros temos. Jeigu temoje vyrauja romantiškos, jaukios, pastelinės spalvos, tai galite ant krikštynų stalo dėti ir tokias pat gėlytes. O jeigu norite išskirtinumo ir siekiate, kad gėlės taptų pagrindiniu stalo akcentu – pasirinkite kuo spalvingesnes, jos suteikia šventei žaismingumo ir jaunatviškumo.

Skintos gėlės ant kasdienio stalo

      Nebūtina laukti švenčių, norint pasipuošti savo stalą. Jeigu mėgstate leisti laiką su šeima ir norite sukurti jaukią atmosferą, gėlės tam puikiai tinka. Taip pat jos tinka ir tais atvejais, kai jums maloniau valgyti prie skintomis gėlėmis kvepiančio stalo.

     Skintos gėlės pusryčių, pietų ar vakarienės stalui tinka įvairios. Įprastai per pusryčius žmonės stengiasi susikurti jaukią ir šeimynišką atmosferą, todėl jos kūrimui tinkamos įvairios smulkios gėlytės, mažos skintų gėlių puokštės. Gėles rinkitės pagal tai, kokios spalvos dominuoja aplinkui. Pavyzdžiui, jeigu jūsų staltiesė ar vaza yra spalvotos, rinkitės vienos spalvos gėles, o jeigu aplinkoje dominuoja viena spalva, puikiai tinka įvairiaspalvės gėlės. Pietų stalas gali būti žaismingas, ant jo įdomiai atrodo neįprastos gėlės, tokios kaip saulėgrąžos, gerberos ar alstromerijos. Žaiskite ir su pačiomis gėlėmis, pamaišykite jas tarpusavyje, sukomponuokite išskirtinę puokštę ar patikėkite gėlių derinimą floristams. Bet kuriuo atveju, pietus pateikite ant neįprastai dekoruoto stalo. Na, o vakarienei rinkitės elegantiškas ir stilingas gėles. Tam puikiai tinka įvairių spalvų rožės, lelijos, tulpės. Rinkitės šių gėlių variantus ir būkite tikri, kad vakarienė praeis taip, kaip ir planavote.

     Įsigykite skintas gėlės iš parduotuvės ir dailiai jomis dekoruokite tiek šventinį, tiek kasdienį stalą. Skintos gėlės parduodamos ir internetu, tad įsigiję būtent tokiu būdu, sutaupysite pinigų ir galėsite ramiai ruošti maistą stalui, o gėles atveš kurjeris. Jums beliks jas pastatyti ant stalo ir džiaugtis šventine atmosfera.

Užsakymo Nr. ŠS 19-02

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!