Home / Aktualijos Lietuvoje /  Ukmergės rajono mero patarėjos šeimos verslams – biudžeto pinigai (I dalis)

 Ukmergės rajono mero patarėjos šeimos verslams – biudžeto pinigai (I dalis)

Ukmergėsmedija.lt tyrimas

    Viešai ir skaidriai. Būtent taip dirbti 2015 m. metais trys partijos – Darbo partijos Ukmergės skyrius, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Ukmergės skyrius ir Lietuvos socialdemokratų partijos Ukmergės skyrius sutarė dirbti 2015 –  2019 metų laikotarpiu. Deja, bet realybėje ši frazė liko ir popieriuje.

     2015 metais suformavus Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos valdančiąją daugumą, buvo įsteigta mero pareigybės institucija, Į ją deleguota iki tol didesnių pasiekimų politikoje neturėjusi (2011 m. savivaldybių rinkimuose iš 8 vietos po gyventojų reitingavimo nusmuko ir liko 11 vietoje) Darbo partijos atstovė Laima Gambickienė.

~65 tūkst. EUR

Tiek kainuos mero patarėjos pareigybė rajono gyventojams per 4  metus

    Nors mero patarėjai buvo suteikta valstybės tarnautojo A16 kategorija, kas leidžia kas mėnesį gauti gana solidų vidutinį 1032,14 EUR atlyginimą iš Ukmergės rajono savivaldybės biudžeto (per visą kadenciją šios pareigybės išlaikymas kainuos apie 65 tūkstančius eurų). Tačiau vadovaujantis Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pateikiama Laimos Gambickienės deklaracija, be mero patarėjos, ji intensyviai darbuojasi ir trijose su jos šeimos nariais susijusiose  įmonėse:

 • UAB „Roelis“, kuriai vadovauja dukra Sabina Juteikė;
 • UAB „Inovatyvių verslo sprendimų korporacija“ (IVSK), kuriai vadovauja sūnus Augustinas Gabickas;
 • UAB „IT Plasta“, kuriai vadovauja žentas Vaidas Juteika.

     Su mero patarėja siejama įmonė neliko ir be tiesioginės savivaldybės paramos. 2016 m. Ukmergės rajono savivaldybė per Smulkaus ir vidutinio fondą parėmė IVSK 450 EUR finansine injekcija.  Neliko nuskriausta įmonė ir kitais metais, tačiau ši informacija oficialioje fondo svetainėje nėra pateikiama.

    Rekvizitai.lt pateikiama informacija, kad Ukmergės rajono savivaldybės mero patarėja Laima Gambickienė taip pat dar vadovauja VšĮ „Ekonominės plėtros agentūrai“, kurios dalininku yra rajono meras Rolandas Janickas. Apie tai mero patarėjos VTEK deklaracijoje yra nutylima.

    2015 – 2018 metais UAB „Inovatyvių verslo sprendimų korporacija“ iš Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pavaldžių įstaigų neskelbiamų konkursų pagalba „laimi“ 13 viešųjų pirkimų, tarp kurių ir e-sveikatos įdiegimo projektai Ukmergės rajono sveikatos įstaigose VšĮ Ukmergės ligoninė ir VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras.

     Vėliau jau kita su mero patarėja susijusi įmonė UAB „IT plasta“ be atviro konkurso perima VšĮ Ukmergės ligoninė ir VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro informacinių sistemų priežiūrą.

     Šioms įmonėms neskelbiamų konkursų dėka sėkmingai užsakymai keliauja ir iš kitų Ukmergės rajono savivaldybei pavaldžių įstaigų: Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, UAB „Ukmergės šiluma“, Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir kitų.

     2016 m. Ukmergės rajono savivaldybės duomenimis UAB „Inovatyvių verslo sprendimų korporacija“ sėkmingai dalyvauja apklausose žodžiu ir iš vieno tiekėjo yra įsigyjama 13 įvairaus pobūdžio paslaugų ar daiktų.

     2017 m. Ukmergės rajono savivaldybės visi spaudos darbai perkami (vykdomos tik apklausos žodžiu, kiti tiekėjai nėra apklausiami) iš mero patarėjos sūnaus vadovaujamos įmonės UAB „Inovatyvių verslo sprendimų korporacija“.  Negalima paminėti, kad iš šios įmonės pastaraisiais metais yra įsigyjama ir Ukmergės rajono savivaldybės admininistracijos ataskaitos spausdinimo paslauga, už kurios parengimą tiesiogiai atsakinga mero patarėja Laima Gambickienė.

    2017 m. pabaigoje Laimos Gambickienės dukra Sabina Juteikė netikėtai laimi VšĮ Ukmergės ligoninė patalpų nuomos konkursą ir už sąlyginai nedidelę kainą įkuria kavinę ypač patogiose ir didelius srautus generuojančioje ligoninės patalpose.    

     Kas galėtų paneigti, kad visai šiai L. Gambickienės šeimos „sėkmei“ neturi įtakos pastarosios užimamos įtakingos pareigos Ukmergės rajono savivaldybėje?

    Valdančiosios daugumos politinių partijų susitarime nurodyta, kad „sudarysime sąlygas vietos gyventojų verslumui“, tačiau realybė tokia, kad vietinio verslo skatinimas įvyko tik rajono valdžios viršūnėlėse.

    Publikacijai panaudoti oficialūs Ukmergės rajono savivaldybės dokumentai, surinkti viešai prieinamose duomenų bazėse. Taip pat analizuoti viešųjų pirkimų bei ES paramos portalų duomenys ir kita viešai prieinama informacija. Keletą dokumentų pateikiame mūsų skaitytojams nuotraukomis.

 

14 komentarai

 1. Na, o jeigu tas įmones dar rimčiau patikrinus, tai išviso smagu būtų. Dar pasidomėkit ar dėl senų nuodėmių patarėjos pavardė gali būti aplamai traukiama į sarašus🙂

 2. Jėėėė…. pagaliau kažkas pradėjo domėtis mero darbeliais. Pirmas pagyrimas žurnalistiniam bandymui. Tyrimas toks darželio lygio, bet čia ir tirti labai stipriai nereikia. Visa Ukmergė žino, kad visi viešieji pirkimai nukeliavo į Gambickienės ir Petronio rankas. Koalicija galėjo pasivadinti – „ranka ranką plauna“. Visi gavo postus, visi patenkinti. Savivaldybės sociopatė, atsakinga už viešųjų pirkimų sritį užsimerkė ir nieko nebemato. Matosi tik jos nenutrūkstamas srautas feisbuke, kur ji pozicionuoja save kaip darbščioji bitelė, visų galų užbaigėja. Į tarybą prastumti no-neiminiai tarybos nariai statistai, kurie tik kelia rankeles, realiai nieko nesigaudo (konservatoriai).
  Socdemai apdalinti postais ir sotūs patenkinti pampsta. Petronis visuose konkursuose subrangoje, kad nesimatytų ausų. Super – tikri miesto patriotai susirinkę. Po manęs nors ir tvanas.
  O dėl Gambickienės darbelių, tai matytis jie pradėjo, kai visai padorią Ukmergės savivaldybės interneto svetainę pakeitė kažkokia baisi nesąmonė. Ir aš pagalvojau, o kam to reikia. Ir po to išvydau svetainės kūrėjus. Viskas pasidarė aišku.
  Tai štai ponia Tuškevičiene, gal ir ne tokia baisi pasidarys Pinsuvienė, jeigu giliau pakapstysite Ukmergėje. Pakapstykit butų ūkio veiklą, parašykit, kaip užtilo PSPC konkursas (kodėl užtilo), paplūdimio įsigijimą ir taip toliau….

 3. O juk visi patarejos verslai prasidejo tapus patareja .Koks smagus sutapimas ir verslumo gebejimai atsiskleide kartu su biudžeto pinigais. VALIO

 4. Šitas straipsnis tik pradžia, Rinkimai prasidėjo, pasipils daug šūdo konkurentų vienas ant kito.
  Sekmės rinkimuose

 5. Taip rutele, tokie straipsniai kaip tik pries rinkimus, kad visi zinotu tikraji isrinktuju veida. Jei tai butu paskelbta seniau, tai vel visi pamirstu ir isrinktu situos letapedzius

 6. o kad maža nepasirodytų, galima prisiminti ir Ukmergės pleibojaus nuotykius:
  įveskit į google: Valdas Petronis PVM grobstymas

 7. Labai smagu, kad Ukmergėje bandoma užsiimti tiriamaja žurnalistika, tačiau šis tyrimas atrodo kiek neetiškas. Ar buvo susisiekta su pačia Laima tyrimo eigoje? Save gerbiantis žurnalistas išklausytų visas versijas ir pateiktų objektyvią nuomonę. Nesakau, kad dabar čia reikia ginti ir užstoti patarėją, tačiau toks vienpusis ,,tyrimas” mažų mažiausiai yra neetiškas.

 8. Ukmergės rajono savivaldybės svetainę, tiek ankstesnę, tiek dabartinę kūrė ta pati įmonė- UAB „Idamas“. Kokius kitus kūrėjus išvydote ir ką tai bendro turi su čia aprašomomis įmonėmis?

 9. nu gal ir taip. vadinasi pakeitimai buvo tuo pačiu metu, kaip ir visų kitų Ukmergės biudžeto įstaigų. Nes visas kitas svetaines sukūrė Laimutės chebra. Ligoninės, autobusų parko, visų darželių ir t.t. Pasižiūrėkit patys http://www.itplasta.lt sukurtos svetaines

 10. O prie ko čia Laima? Čia reikia klausti savivaldybės viešųjų pirkimų skyrių, arba konkrečiai balčiūnienę. Klausti, kodėl proteguojama viena grupė? Kodėl perkama be konkurso. Iš principo Laima ne prie ko. Iš jos perka, ji parduoda. Vat kas lemia, kad perkama tik iš jos, va čia reikia klausti mero.

 11. tapšnotojas

  aplinka kalta. Kalti ir tie, kurie 4 metus į tai žiūrėjo ir nieko nedarė.

 12. Kada STT pas Janicką užsuks. Anykštėną jau išsivežė. Ukmergėj atvirai ir nesislepiant proteguojama mero patarėjos Laimutės ir Petronio verslai.
  O dar tie gandai komentaruose, kad buvo šiurkčiai sukčiaujama PSPC konkurso metu. Visa Ukmergė puse lūpų kalbėjo. Negi tai tiesa? Negi niekas nesusidomės?

 13. kur antra dalis?

 14. Kai tapo patareja tai ir vaikai zentai tapo verslininkai ir visi tapo turtingi ir laimingi o pries tai sunus dirbo eiliniu darbininku

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!