Home / #atnaujinkimeUkmerge / Techninės priežiūros lešos. Kur dingsta likučiai?  II dalis

Techninės priežiūros lešos. Kur dingsta likučiai?  II dalis

/ Neringa Tuškevičienė /

     Jau rašėme, kad į „Ukmergės medijos“ redakciją kreipėsi du ukmergiškiai dėl tech. priežiūros darbų apmokestinimo Ukmergėje. Jų teigimu, surenkamos lėšos yra gerokai didesnės už panaudojamas lėšas. Gyventojams rūpėjo, kur dingsta lėšų likutis.

    Ukmergės rajono savivaldybės administracijai ir UAB „Ukmergės butų ūkis“ pateikėme klausimus. Mums rūpėjo:  Kaip lėšų surinkimo ir panaudojimo situacija keitėsi penkerių metų eigoje?  Prašėme pateikti paskutinių dvylikos mėn. lentelę su visų daugiabučių (kiekvieno atskirai) surinktomis ir panaudotomis lėšomis.  Klausėme, kur patenka nepanaudoti pinigai? Kokia tai suma? Ar gyventojai sutiko su tokiu lėšų naudojimo sprendimu? Ar ketinama mažinti tech.priežiūros mokestį, kad gyventojai ateityje nepermokėtų? Jei taip, kada jis būtų mažinamas?

    UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius  Giedriaus Pocius atsakė į klausimus. Jo atsakymus galite rasti čia http://www.ukmergesmedija.lt/2018/12/13/technines-prieziuros-lesos-kur-dingsta-likuciai-i-dalis/

       UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius  Giedrius Pociaus parašė daug, bet neatsakė į konkrečius klausimus. Savivaldybė visiškai neišsakė savo pozicijos. Būtent šie faktai lėmė, kad susidomėjome šia tema ir patys ėmėme gilintis. O gilintis, pasirodo, yra kur. Kaip byloja liaudies išmintis – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių.

      Į „Ukmergės medijos” rankas ir akiratį pateko UAB „Ukmergės butų ūkis” finansinės veiklos audito ataskaita, kurioje nemenka dalis skiriama būtėnt mūsų nagrinėjamai temai. Tiesa, tuomet viskas skaičiuota litais, tačiau sumos įspūdingos.

Nepanaudotos techninės priežiūros lėšų likučio perkėlimas kitiems metams norminiais aktais nėra reglamentuotas

      UAB „Ukmergės butų ūkis” pateiktais duomenimis:

 778 519,58 Lt – surinkta techninės priežiūros (eksploatavimo) lėšų 2014 metais;

653 950,72 Lt – atlikta priežiūros ir remonto darbų (įskaitant avarinės tamybos išlaikymo išlaidas);

 124 568,86 Lt – nepanaudota surinktų techninės priežiūros lėšų.

     Audito pastebėjimas: 2014 m. surinkta iš gyventojų ir nepanaudota technines nuolatinės priežiūros (ektploatavimo) išlaidoms padengti 124 568,86 Lt suma rodo, kad surinktos techninės priežiūros (eksploatavimo) lešos gali būti panaudotos daug efektyviau. Juo labiau, kad tą numatė ir audito išvados. Cituoju: „dėl atskiro tarifo tikslingumo, apskaičiavimo  tvarka gali būti koreguotina.” Tereikėjo politinės valios ir sumažinti gyventojams mokestinę naštą.

klausimas, ar dar ilgai tylėsime, nuolankiai mokėsime už neatliktas paslaugas ir šelpsime valdininkus?

     Vienas svarbesnių audito pastebėjimų: Metų gale nepanaudotų techninės priežiūros (eksploatavimo) lėšų likučio pagal atskirus gyvenamuosius namus perkėlimas sekantiems metams norminiais aktais nėra reglamentuotas. Va ir daro kas ir ką nori. Tik klausimas, ar dar ilgai tylėsime, nuolankiai mokėsime už neatliktas paslaugas ir šelpsime valdininkus?

    Visą audito tyrimą ir pastabas dėl nepanaudotų ekspoatavimo išlaidų galėsite pastudijuoti nuotraukose po straipsniu.

     Logiškas ir natūralus pastebėjimas. Čia reikėtų atkreipti dėmesį, kad į jį taip ir nebuvo atsižvelgta. Kasmet gyventojai permokėdavo, bet niekas nežino, kur tie pinigai nusėdo, kam ir kas juos panaudojo.

      Kiek kiekvienas ukmergiškis permokėjo – skaičiuosime sekantį kartą.

10 komentarai

 1. Blyn, tie valstiečiai negalėjo apginti?

 2. Taigi viskas tvarkoje. R. Pivoras valstiečių kandidatas į merus visą kadenciją buvo antikorupcinės komisijos pirmininkas. Jokių blogybių neižvelgė Janicko valdyme, nes abu svotai 🙂 🙂

 3. tai pats nepajėgus gintis?
  Šiaip, jeigu man kas savu noru mokėtų dykai, galvoju, imčiau ar neimčiau?

 4. tamsūs Ukmergės laikai

  Balsuosiu rinkimuose už tą kandidatą ir partiją, kurie įsipareigos privatizuoti Butų ūkį. Gana šitam partinių dramblių kapinėms plėšti žmonių kišenes. Atėjęs privatus investuotojas būtų suinteresuotas efektyvia veikla, o ne dabartine lodarių ir išlaikytinių armija. Butų ūkio administracijos darbuotojų kiekis yra stipriai per didelis. Priimti visokie partiniai Lyškos, kurie kituose darbuose nesugeba ir nenori dirbti. Atlyginimai šitiems tranams mokami, kaip didžiausiems direktoriams. To pasekoje kiekvieną mėnesį, išlaikyti šią irštvą, reikia daugybės lėšų. Štai Jums ir atsakymas, kur dingsta lėšos. Kaip nedings, gi jie negalės išsimokėti 13 atlyginimų. Taip būtų verta padaryti su visomis savivaldybės įstaigomis. Arba bent jau priimti dalį privataus kapitalo, įsteigti šias įstaigas prižiūrinčią valdybą, sudarytą iš nepriklausomų narių. Greitai pasibaigtų švogerynas, arba neišrinktų/išrinktų politikų įdarbinimai. Dabar net Česnaitis, didysis konservatorius, per tarybos posėdį nusišalina, nuo Vandenų klausimo svarstymo, mat jis jau ten dirba. Ar tai nėra atsilyginimas už naudingą balsavimą?

 5. o butų ūkiui patapus privačiu, bent savivaldybės kontrolierė iš tikrųjų galėtų tikrint veiklą ir kontroliuoti. O ne kaip dabar – švelniai pagrūmoti.

 6. Na ir senas straipsnis, analizuojami 2014 m., pasenusi žurnalistika visai…

 7. kas nors pasikeitė?

 8. Nuo kada savivaldybės kontrolierė privačias įmones tikrinti pradėjo? To dar neesu girdėjęs.

 9. Tikrina tas, kurios teikia administravimo paslaugą daugiabučiams.

 10. Patikslinimas

  Savivaldybė privalo tikrinti visus daugiabučių valdytojus, t. y. bendrijas, valdančius pagal sutartį ir paskirtuosius administratorius.

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!