Home / Aktualijos Lietuvoje / Ar skelbdamas informaciją socialiniuose tinkluose privalau laikytis domenų apsaugos, garbės ir orumo, privatumo užtikrinimo reikalavimų?

Ar skelbdamas informaciją socialiniuose tinkluose privalau laikytis domenų apsaugos, garbės ir orumo, privatumo užtikrinimo reikalavimų?

 

     TAIP, nebent Jūsų paskyra yra nevieša (privati) ir paskyroje turite vos kelis draugus arba dalinatės informacija išskirtinai tik su keletu asmenų.

    2009 m. balandžio 20 d. sprendime Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas byloje Nr. A444-70/2009 yra pateikęs tokį viešosios informacijos rengėjo ir skleidėjo išaiškinimą: Viešosios informacijos rengėjai – informacinės visuomenės informavimo priemonių valdytojai, gali būti ir fiziniai asmenys. Atsižvelgus į paminėtą, taip pat įvertinus konkrečių fizinių asmenų – interneto tinklaraščių autorių, veiklos pobūdį ir jų vykdomas viešosios informacijos teikimo visuomenei funkcijas, darytina išvada, kad jie gali būti pripažįstami sui generis informacinės visuomenės informavimo priemonių valdytojais, taigi ir viešosios informacijos rengėjais ir (ar) skleidėjais, o jų interneto tinklaraščiai – informacinės visuomenės informavimo priemonėmis Visuomenės informavimo įstatymo prasme.

    Remiantis šiuo išaiškinimu interneto tinklaraščių (blogų), taip pat viešų socialinių tinklų paskyrų valdytojai yra viešosios informacijos rengėjai (skleidėjai) ir privalo užtikrinti skelbiamos informacijos teisėtumą.

   Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos praktikoje ne kartą yra pritaikytos poveikio priemonės viešų socialinio tinklo paskyrų valdytojams.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!