Home / #atnaujinkimeUkmerge / Algirdas Kopūstas: Elementorius, kaip laužyti sutartis ir neteisėtai praturtėti

Algirdas Kopūstas: Elementorius, kaip laužyti sutartis ir neteisėtai praturtėti

/ Pirminis šaltinis 15min.lt /

/ Autorius: Algirdas Kopūstas /

     Šis komentaras nebus apie Italijos mafiją, šis komentaras nebus apie įstatymų spragas. Šiandien tiesiog pasidalinsiu faktais iš Ukmergės rajono savivaldybės ir privataus šilumos operatoriaus ginčo. Jeigu trumpai: šilumos ūkį išsinuomojusi privati bendrovė sutartį pažeidinėjo šiurkščiai ir todėl Savivaldybė sutartį nutraukė vienašališkai, siekdama apginti viešąjį interesą.

     Aukščiausiasis teismas konstatavo, kad sutartį savivaldybė nutraukė teisėtai. Tačiau šiandien teismuose privačiai bendrovei priskaičiuojama kompensacijos suma didesnė nei kad ji būtų uždirbusi pelno, jeigu savivaldybė būtų užsimerkusi, pažeidimų nemačiusi ir leidusi dirbti iki sutarties galiojimo pabaigos. Kadangi situacija prilygsta absurdui, galima drąsiai pasinaudoti šia patirtimi, sudarant elementorių, kaip laužyti sutartis ir neteisėtai praturtėti.
1 taisyklė: šiurkščiai pažeidinėti sutartį ir reikalauti restitucijos.

2 taisyklė: reikalauti išpūstų sumų, nes jų pagrįsti gali ir neprireikti. 

3 taisyklė: reikalauti pinigų už tai, kas jau buvo apmokėta.

4 taisyklė: reikalauti apmokėti už tai, ką darei savo iniciatyva.

Algirdas Kopūstas yra Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys

Visas straipsnis yra čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/a-kopustas-elementorius-kaip-lauzyti-sutartis-ir-neteisetai-praturteti-18-1123980

Komentarai

  1. šiame straipsnyje pripažįstama, rajonui būtų buvę pigiau leisti sutarčiai natūraliai užsidaryti, nei taip nutraukinėti?

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!