Home / #atnaujinkimeUkmerge / Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių dauguma kviečia prisijungti ir merą

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių dauguma kviečia prisijungti ir merą

foto – Ukmergės rajono savivaldybės

2019-04-16

Šiandien, prisiekus 2019-2023 metų kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariams, Agnė Balčiūnienė, atstovaudama suformuotą realią 15 asmenų tarybos narių daugumą, pristatė ir įteikė rajono merui pareiškimą, kurio tekstą teikiame susipažinimui ir Jums:

„Mes – Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai, išrinkti pagal Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Ukmergės skyriaus, Visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Ukmergės skyriaus sąrašus 2019–2023 metų kadencijai, sudarome Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių daugumą ir tai patvirtiname parašais.

Vadovaudamiesi LR vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 18 punktu, deleguojame savo kandidatus:
– į mero pavaduotojo pareigas – Agnę Balčiūnienę, nuo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos,
– į administracijos direktoriaus pareigas – Darių Varną, nuo Visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“,
– į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas – Dalę Steponavičienę, nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Kviečiame Ukmergės rajono savivaldybės merą Rolandą Janicką kuo greičiau pradėti politinės bei vykdomosios valdžios formavimą, siekiant kiek įmanoma sutrumpinti „tarpuvaldžio“ periodą savivaldybėje ir pradėti konstruktyvų darbą.

Šiuo pareiškimu informuojame visuomenę, kodėl, suburiant Ukmergės rajono savivaldybės daugumą, iniciatyvą parodėme mes – trijų politinės kampanijos dalyvių atstovai.

Pirma. Po rinkimų antrojo turo tikėjomės, kad išrinktasis antrajai kadencijai Meras, atsižvelgdamas į rinkėjų išreikštą pasitikėjimą, pradės konstruktyvias derybas dėl programinių nuostatų derinimo, savivaldybės tarybos daugumos formavimo, kandidatų nuo politinių jėgų į vykdomąją instituciją ir mero pavaduotojo pareigas delegavimo. Deja, laikas ėjo, o buvo tik jokio konkretumo neįvardijantys pasikalbėjimai.

Antra. Esame įsitikinę, kad Ukmergės rajono savivaldybės rinkėjai tikisi iš naujai suformuotos rajono tarybos ne tik koalicijos formavimo, bet ir konkrečių, jau įstrigusių darbų, pradžios.

Trečia. Mūsų sudaryta dauguma proporcingai atitinka rinkėjų išreikštą pasitikėjimą. Mes suderinome programines nuostatas ir deleguojame žmones, kurie gali konstruktyviai atstovauti gyventojų lūkesčius politiniame kontekste ir vykdomojoje savivaldybės institucijoje. Esame nusiteikę rimtam darbui. Ne kartą pokalbiuose kvietėme ir rajono merą Rolandą Janicką prisijungti prie mūsų sudarytos tarybos daugumos.

Ketvirta. Kviečiame rajono merą Rolandą Janicką vienyti politines jėgas bendram darbui Ukmergės gyventojų labui, tartis, spręsti daugumos formavimo principus, nevilkinant naujos tarybos konkrečių darbų pradžios.

Tikimės, kad su naujai suformuotos daugumos darbų pradžia, pradėsime ir naują Ukmergės krašto sėkmės istoriją, kurioje vyraus pagarba kitokiai nuomonei, pagarba kolegai, pagarba Ukmergės krašto žmonėms, skaidrumas, viešumas ir ryškūs teigiami pokyčiai“.

Teisybės dėlei dera pridurti, kad tiesioginiuose rinkimuose išrinktas rajono meras ne tik, kad nesistengė išgirsti to, kas norėta pasakyti, bet dar ir pažeisdamas reglementą paskelbė tarybos posėdį baigtu, nebaigus svarstyti visų darbotvarkės klausimų, tokiu būdu pasityčiodamas ne tik iš savivaldybės tarybos narių, bet ir iš rajono gyventojų.

2 komentarai

  1. Blogai su tuo REGLEMENTU…

  2. Jeigu tas padaras mero kėdėje ir toliau taip muistysis, tai taryba turi visas teises teikti mero atleidimą iš pareigų. Tegu būna nauji rinkimai, nes mes to japo nerinkom. Ir nusiskusk tu tuos kūšplaukius nuo virsugalvio mėme!!!

Komentuoti

Turite komentarų? Komentuokite!